Tencent to najpotężniejszy holding gamingowy na świecie, który posiada udziały prawie we wszystkich największych firmach tworzących gry, począwszy od Epic Games (40%), Riot Games (100%), poprzez Ubisoft (5%), aż po Grinding Gear Games (80%).

We wrześniu zeszłego roku Tencent zakupił 29% udziałów w studio Funcom.  A teraz chce zakupić 100% udziałów w Funcom. I informacja ta lekko mnie zszokowała.

W komunikacie skierowanym do obecnych udziałowców studia Funcom, chiński holding wzywa akcjonariuszy do sprzedaży posiadanych przez nich akcji w cenie znacznie wyższej od wczorajszego kursu giełdowego.

Oczywiście w rozesłanych komunikatach prasowych, dotychczasowy CEO Rui Casais, pieje zachwyty nad wspaniałą przyszłością, jaka czeka to studio.

Będziemy nadal tworzyć świetne gry, w które będą grać ludzie z całego świata i wierzymy, że wsparcie Tencent przeniesie Funcom na wyższy poziom.

W komunikatach prasowych zamieszczono także informację o tym, że po ewentualnym przejęciu, Tencent nie zamierza wprowadzać zmian w zarządzaniu, personelu, ani dotychczasowej strukturze studia Funcom. Studio to nadal będzie obsługiwało długo działające gry sieciowe takie jak Conan Exiles, Secret World Legends, Age of Conan oraz Anarchy Online.

Studio Funcom założone zostało w 1993 roku, a po olbrzymich problemach finansowych, w ostatnich trzech latach firma osiągnęła najlepsze wyniki w swojej 27-letniej historii. Prócz wielu mniejszych projektów oraz wsparcia Conan Exiles, studio to pracuje także nad nową grą sieciową z elementami sandboxowymi: Dune na podstawie prozy Franka Herberta.

Nie wiem wiem jak Wy, ale ja troszkę zaczynam się bać tego, że macki Tencent sięgają już praktycznie wszędzie.

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułGhost Recon Breakpoint ujawnia plany na I kwartał 2020 roku
Następny artykułConan Exiles doczeka się w tym roku dużego płatnego DLC!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

No nie wiem czy to na dłuższą metę dobry ruch będzie dla gier Funcomowych.