Podczas dzisiejszego streamu studio Bungie, twórcy świetnej strzelanki Destiny 2, zaprezentowali graczom plany związane z rozwojem tej produkcji. I trzeba powiedzieć, że zapowiadają się one świetnie.

Już dzisiaj startuje Sezon Nadejścia, który zapoczątkuje mroczna opowieść związaną z tajemniczymi statkami-piramidami, które pojawiły się w Układzie Słoneczny. Opowieść ta kontynuowana będzie w zapowiedzianym na wrzesień dodatku Poza Światłem. Ale to nie koniec, bo zamiast rozpoczynać prace nad Destiny 3, developerzy zapowiedzieli kilka interesujących zmian, a także rozszerzenia na kolejne dwa lata.

SEZON NADEJŚCIA (Season of Arrival)

Sezon Nadejścia, czyli ostatni sezon roku III, startuje już dzisiaj, rozpoczynając nową epicką opowieść oraz wprowadzając kilka nowości:

 • Nowy loch „Przepowiednia” (Prophecy) na księżycu Io, gdzie do zdobycia będzie pancerz koncernu DAITO;
 • Tajemnicze przekazy do rozszyfrowania, które pojawiać się będą podczas trwania całego sezonu;
 • Wydarzenie publiczne „Kontakt” rozgrywające się pod piramidą na księżycu Io;
 • Nowe nagrody, które będzie można dopasować do siebie dzięki nowemu systemowi skupiania engramów;
 • Nowe wyposażenie, obejmujące nowe bronie, a także egzotyczny granatnik i sezonowy zestaw pancerzy dla posiadaczy przepustki sezonowej.

Rozszerzenie do DESTINY 2 (2020): POZA ŚWIATŁEM (Beyond Light)

Z pradawnych Piramid nad zamarzniętą Europą zrodziła się nowa moc, a pod nimi, pod sztandarem Upadłej Kell Ciemności Eramis, powstało mroczne imperium. Dołącz do innych Strażników i za wszelką cenę zniszcz imperium, nawet z pomocą samej Ciemności.

Premiera dodatku Destiny 2: Poza Światłem zaplanowana została na 22 września 2020. Rozszerzenie to wprowadzi nową lokację, nowe przygody, a także nową moc.

 • Europa – zamarznięty księżyc Jowisza, na którym znajduje się tajemniczy obiekt BrayTech;
 • Staza – nowa moc wywodząca się z ciemności, o której na razie niewiele wiadomo;
 • Nowy rajd „Krypta z Głębokiego Kamienia”;
 • Powrót Eramis.

DESTINY 2: PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Rozpoczynająca się dzisiaj historia będzie kontynuowana także w zapowiedzianych na kolejne lata rozszerzeniach:

 • w 2021 otrzymamy „Królowa – Wiedźma” (Witch Queen);
 • w 2022 roku „Upadek Światła” (Lightfall).

Oba te rozszerzenia wprowadzą nowe, wcześniej nie widziane lokacje, a także wrogów.

A jak przy lokacjach jesteśmy, to developerzy zauważyli także, że w grze znajduje się w tej chwili tak wiele zawartości, że ich aktualizacja zaczyna być coraz bardziej problematyczna. A jako, że studio nie planuje rozpoczynać prac nad Destiny 3, to znalazło inne rozwiązanie.

Wraz z pojawieniem się nowego rozszerzenia, część lokacji i wyzwań z Destiny 2 trafi do „skarbca„. W skarbcu znajdą się treści, które w przyszłości mogą pojawić się w grze i obejmują one także zawartość z pierwszej części serii. Dla przykładu jeszcze w tym roku do Destiny 2 zawita Kosmodrom oraz trzy Szturmy z pierwszej części  gry, a na przyszły rok zapowiedziano powrót rajdu Krypta Szkła.

Dajcie znać w komentarzach poniżej, co sądzicie o tych zapowiedziach.

Poprzedni artykułSea of Thieves pojawiło się na Steam i cieszy się sporą popularnością
Następny artykułESO: Greymoor, czyli o tym jak zostałam grotołazem