Kilka dni temu, kilkudziesięciu zapalonych fanów Ashes of Creation, podczas ośmiogodzinnego testu miało szansę wziąć udział w pre-alfa testach. test ten wypadł na tyle dobrze, że studio Intrepid pozwoliło uczestnikom na dzielenie się swoimi doświadczeniami i pierwsze opinie są bardzo pozytywne.

Developerzy postanowili więc rozpocząć czerwiec z przytupem i na swym kanale zamieścili prawie dwugodzinne nagranie w rozdzielczości 4K z rozgrywki. I muszę Wam powiedzieć, że naprawdę fajnie zaczyna to wyglądać. W końcu jakaś gra z żywymi kolorami 😀

Oglądając to nagranie warto mieć na uwadze, że gra nadal znajduje się w fazie pre-alfa, a to oznacza, że widać na nim sporo błędów i słabą optymalizację. W tej chwili głównym celem developerów jest testowanie podstawowych systemów oraz funkcji, a wiele modeli i efektów zostanie ulepszonych przed rozpoczęciem zapowiedzianych na koniec roku testów alfa.

By móc zaprezentować co niektóre możliwości gry, developerzy nieco oszukiwali wykorzystując kody GM, ale jest to zrozumiałe w tej fazie produkcji.

Chociaż na premierę Ashes of Creation poczekamy jeszcze parę lat, to w najbliższych miesiącach spodziewać się możemy nieco więcej transmisji na żywo i nagrań przedstawiających rozgrywkę, które mają zachęcić graczy do wsparcia tej produkcji.

Poprzedni artykułESO Greymoor: magiczne burze, zorze i złowieszczy zakon w akcji
Następny artykułElite Dangerous zapowiada Odyssey, czyli nowy rozdział eksploracji planetarnej