Craftopia, to bardzo ciekawie zapowiadająca się gierka od czteroosobowego japońskiego studia indie Pocket Pair Inc., której z pewnością nie można zaszufladkować do tylko jednego gatunku.

Produkcja ta jest po prostu kombinacją wielu ulubionych gier developerów. To mieszanka wybuchowa obejmująca sandbox, survival, multiplayer, wielki otwarty świat, uprawę roślin i zwierząt, budowanie, automatyzację, łowiectwo, wędkarstwo, zbieractwo, walkę, poszukiwanie skarbów, polowanie na potwory, czy nawet ich łapanie i oswajanie! O czym tylko pomyślicie, pewnie w niej znajdziecie.

Trzeba powiedzieć jedno: developerzy sporo obiecują. Podobno, już w momencie startu wczesnego dostępu na Steam, znajdzie się w niej ponad 3000 przedmiotów do wytworzenia i odkrycia. A do tego, wszystkie te przedmioty będzie można połączyć z innymi i bez końca modyfikować. Użytkownicy zyskają także dostęp do drzewka umiejętności, gdzie znajdą ponad 100 umiejętności, pozwalających im dostosowanie postaci do swoich potrzeb.

Więc, jakie konkretnie funkcje i mechaniki znajdziecie w Craftopia?

  • Rolnictwo – ponad 20 roślin do upraw. Gracze mogą je uprawiać na małych grządkach, ale mogą także wykorzystać moc maszyn rolniczych, wielkie pola i automatyzację.
  • Automatyzacja i industrializacja – można będzie zautomatyzować zbieranie praktycznie wszystkich surowców, a także używać przenośników taśmowych transportujących zasoby do fabryk.
  • Hodowla – oswojenie stworzeń, wliczając w to i potwory, jest bardzo proste: wystarczy rzucić w nie magicznym pryzmatem. A potem można zacząć je hodować.
  • Eksploracja lochów – kiedy wykrywacz zaczyna wydawać sygnał, to znak, że w pobliżu znajduje się niebezpieczny loch wypełniony skarbami, który zmienia swój kształt przy każdorazowym wejściu. Na jego końcu znaleźć będzie można bossy do walki, a także zyskać nowe umiejętności.
  • Wędkarstwo – zarówno na lądzie, jak i na morzu.
  • Pojazdy – poduszkowce, motocykle, helikoptery, samochody, dwupłatowce, czołgi, balony i różnego rodzaju maszyny. Wystarczy zebrać materiały i wytworzyć to, czym chce się jeździć.
  • Drzewko umiejętności – ponad 100 umiejętności do nauczenia. Niektóre związane są z rzemiosłem, inne z walką, a jeszcze inne z automatyzacją. Każdy znajdzie u będzie mógł ulepszać, swój styl rozgrywki.
  • Tworzenie postaci – można dostosować praktycznie wszystko: płeć, rasa, fryzura, twarze, oczy, odcienie skóry, zarost, malowania.
  • Multiplayer – w Craftopię można grać solo, ale można też zaprosić nawet kilku znajomych do wspólnej rozgrywki.

Kiedy rusza wczesny dostęp na Steam?

Pierwotnie gra wystartować miała w czerwcu, ale ze względu na pandemię, plany te uległy zmianie.

W tej chwili, na 27 lipca, developerzy zaplanowali zamknięte alpha testy na Steam. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kilka dni później Craftopia udostępniona zostanie we wczesnym dostępie.

Gdyby jednak podczas alpha testów pojawiły się jakieś krytyczne błędy, to spodziewać się można kolejnego opóźnienia.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to dodajcie go sobie do Waszej listy życzeń na Steam, a może dostaniecie zaproszenie do zamkniętych alpha testów.

Dajcie znać, co sądzicie o tej gierce. Myślę, że zapowiada się dość ciekawie 😀

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułEkipa Remnant: From the Ashes zaprezentowała mroźne Reiusm i jego zabójczych mieszkańców
Następny artykułGhost Recon: Breakpoint w końcu doda towarzyszy SI