W związku z dwumiesięcznym opóźnieniem we wprowadzeniu aktualizacji 5.3 do Final Fantasy XIV, twórcy gry starają się nadrobić stracony czas i udostępniają nowe wydarzenia dla graczy. Dzięki temu, nie ma szansy na nudę…

Jeszcze nie skończył się Moonfire Fair (potrwa do 26 sierpnia), wydarzenie podczas którego możemy zdobyć letnie ubranka oraz emotkę hawajskiego tańca, a już od dzisiaj dostajemy dostęp do nowego eventu – i to nie byle jakiego!

W kooperacji z twórcami  mangi i anime Yo-kai Watch, użytkownicy Final Fantasy XIV mogą teraz zebrać aż 17 nowych minionów inspirowanych tą serią, a także pasujące do nich bronie. Wydarzenie to potrwa do czasu wprowadzenia aktualizacji 5.4, więc nie trzeba się spieszyć.

Jak zacząć event Yo-kai Watch w FFXIV?

Po pierwsze, by móc otrzymać misję rozpoczynającą to wydarzenie, nasza postać musi mieć minimalny poziom 15 i mieć ukończony jedną z następujących misji głównych: The Gridanian Envoy lub The Lominsan Envoy lub The Ul’dahn Envoy.

Jeśli spełniacie te wymagania to udajcie się do Ul’dah – Steps of Nald, i pogadajcie z Poor-heeled Youth (niedaleko głównego aetherytu). Otrzymacie od niego misję A Complete Game Changer, która wyśle Was do Gold Saucer (vel Kaktusowa), następnie do Central Shroud.Po wykonaniu tego zadania otrzymamy w nagrodę Yo-Kai Watch (zegarek) dzięki któremu będziemy mogli zbierać medaliony wymienalne na miniony oraz Yo-Kai Medallium – przewodnik po minionach.

W jaki sposób zdobyć medale podczas wydarzenie Yo-Kai Watch w FFXIV?

Otrzymany wcześniej zegarek zakładamy na rękę i udajemy się na w świat, by wziąć udział w FATE – mini-publicznych wydarzeniach, które spotykamy na swojej drodze:

  • Realm Reborn: La Noscea, the Black Shroud, Thanalan;
  • Heavensward: wszystkie regiony;
  • Stormblood: wszystkie regiony.

By otrzymać Yo-kai Medal należy ukończyć FATE na poziomie złotym (gold) lub srebrnym (silver).

Gdzie znaleźć handlarza z minionami?

Medale Yo-kai można wymieniać w The Gold Saucer (czyli Kaktusowo) u The Wandering Executive, którego znajdziecie w Entrance Square.

Pierwszy minion kosztuje jeden (1) medal, kolejne już trzy (3).

Po zakupieniu 13 minionów, otrzymamy w nagrodę mounta Whisper-Go.

Jak zdobyć bronie inspirowane Yo-kai?

Po raz kolejny musimy wziąć udział w FATE. Tym razem jednak, podczas walki musimy mieć aktywnego miniona, którego broń nas interesuje.

By zdobyć legendarne medale Yo-Kai, musimy brać udział w FATE w określonych regionach. Informację o regionach, w których możemy zdobyć te medale, znajdziemy w Yo-Kai Medallium, czyli przewodniku po Yo-kai, który otrzymaliśmy po wykonaniu misji. Przewodnik ten znajdziemy w naszej zakładce z minionami.

Pierwsza broń Yo-kai kosztuje pięć (5) legendarnych medali, a kolejne po dziesięć (10). Możemy zakupić je w The Gold Saucer, u tego samego handlarza co miniony.

Powodzenia! Zbierzcie je wszystkie 😀

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Elder Scrolls Online zapowiada nowe DLC – Stonethorn
Następny artykułThe Division 2 doda bibliotekę wyglądu przedmiotów