Wiele osób uważa, że Genshin Impact jest klonem Zelda: Breath of the Wild,  inni że jest to RPG silnie zainspirowanym anime. Co by nie mówić, gra wygląda cudnie i można w nią już grać.

Genshin Impact to produkcja chińskiego studia MiHoYo, która udostępniona została w modelu biznesowym Free-to-Play, a to oznacza, że musicie liczyć się z mikrotranskcjami.

Gra ta w szczególności może zainteresować osoby lubiące eksplorację, piękną grafikę i walkę oparta na kombosach. Nie jest to jednak MMORPG… Owszem, w trakcie rozgrywki możemy dołączyć do sesji znajomego i wspólnie z nim przemierzać świat, ale po zakończeniu wspólnej zabawy wrócimy do naszej sesji, którą zastaniemy dokładnie w tym samym stanie, gdy ją opuszczaliśmy.

Genshin Impact jest tym rodzajem gry, w którym kolekcjonuje się postacie używające w walce różne umiejętności oparte na żywiołach, po czym tworzymy z nich czteroosobową drużynę i ruszamy na podbój świata – a w tym przypadku na ratunek zaginionemu rodzeństwu. Dostęp do części postaci otrzymujemy wraz z postępem w grze (sześć postaci), podczas gdy inne należy odblokować podczas specjalnych wydarzeń, czy też poprzez zakup z pudełek gacha, które to kupuje się za walutę premium. W sumie na starcie gry do zebrania jest 24 postacie, a kolejne będą dodawane w przyszłości.

Gra wygląda zaskakująco fajnie i wzbudziła dość spore zainteresowanie pośród graczy spragnionych nowości. Warto dodać, że na ten moment do dyspozycji użytkowników oddano jedynie dwa z siedmiu głównych miast oraz ich okolice. Kolejne zostaną udostępnione w przyszłości.

Jeśli jesteście nią zainteresowani , to możecie w nią już zagrać na PC, PS4, iOS i Android. Więcej informacji o Genshin Impact znajdziecie na stronie głównej.

Poprzedni artykułMroźne pożegnanie z Remnant: from the Ashes, czyli słów kilka o Subject 2923
Następny artykułPlanetSide 2 wybuchowo odnawia Esamir, dodaje kampanię fabularną i system misji