Po miesiącach ciężkiej pracy i wielu tygodniach testów, nadszedł w końcu czas, kiedy do Planetside 2 trafi chyba największa aktualizacja w historii tej gry: The Shattered Warpgate (Zniszczone Warpgate).

Aktualizacja ta nie tylko odświeża wygląd lodowego kontynentu Esamir, ale wprowadza także zupełnie nowy system kampanii fabularnej i misji pobocznych, przebudowuje system zasobów wojennych zbieranych przez klan oraz poprawia wiele innych aspektów gry.

ESAMIR

Kontynent Esamir został zmieniony. Północno-wschodni Warpgate został zniszczony i pozostały po nim jedynie zatrzymane w czasie pozostałości starożytnej struktury Vanu oraz wir energii wystrzeliwujący w niebo.

 • Nowe niebo – z powodu zachmurzenia Esamir stał się jeszcze zimniejszym kontynentem, zorze polarne stały się jaśniejsze, a na niebie można ujrzeć także wiele błyskawic;
 • Opuszczone bazy – z powodu awarii i niedziałającej technologii, wiele baz na Esamir zostało porzuconych;
 • Zepsute pojazdy – na Esamir można znaleźć wiele pojazdów uszkodzonych podczas awarii, a dzięki użyciu odpowiedniej technologii można je odzyskać;
 • Nowe i zmodyfikowane bazy – po katastrofie imperia próbują zmodyfikować i zbudować nowe bazy, które dostosowane będą do nowych warunków atmosferycznych;
 • Nowe lokacje Warpgate – dzięki nowej technologii Nanite Systems, we wschodniej części Esamir pojawiły się nowe tymczasowe Warpgate;
 • Zmodernizowane połączenie walk – połączenia między bazami zostały ponownie zmienione, tak by dostosować je do nowych warunków, a same bazy są mniejsze i bardziej oddalone;
 • Zagrożenie środowiskowe – nad Esamir szaleje burza energetyczna, powodująca wyładowania i przeciążenia systemów.

KAMPANIA

Wraz z aktualizacją The Shattered Warpgate do PlanetSide 2 zawitała pierwsza kampania fabularna związana ze zniszczeniem Warpgate na Esamir. Za śledztwo odpowiada Nanite Systems i w związku z tym werbuje ona żołnierzy chętnych pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tej katastrofy.

Kampania w PlanetSide 2 to tak naprawdę wieloetapowa opowieść rozgrywająca się w świecie gry, która podzielona została na kilka rozdziałów, których – jeśli ktoś przegapił –  nie będzie można powtórzyć. Udział w kampanii odblokowuje kolejne misje fabularne oraz wydarzenia specjalne, które wnikają w przyczyny wojny na Auraxis i umysły osób, które za nią odpowiadają, a za ukończenie do zdobycia będą unikalne nagrody.

Gracze, którzy biorą udział w bieżącej kampanii, mają także dostęp do różnych misji pobocznych nagradzających reputacją potrzebną do postępów podczas kampanii.

Osoby opłacający subskrypcję otrzymują natychmiastowy dostęp do kampanii, podczas gdy pozostali użytkownicu mogą zakupić dostęp za punkty Cert. Koszt w punktach Cert zależy od poziomu postaci i waha się pomiędzy 100 Cert na poziomie od 1 do 10, aż do 2750 Cert na poziomach powyżej 101.

NOWY SYSTEM MISJI

Gracze Planetside 2 mają od dzisiaj dostęp do zupełnie nowego systemu misji dziennych. Każda misja zlecona zostaje przez Kontrahenta, który reprezentuje jedną z frakcji. I podczas gdy wszyscy użytkownicy otrzymają za ich wykonanie punkty doświadczeniaoraz punkty Cert, to można za nie także otrzymać także dodatkowe nagrody uzależnione od frakcji do której należał zlecający zadanie:

 • Nanite System – implanty, ISO-4, bronie;
 • Black Market – Implanty, A7;
 • Vanu, NC i Terranie – Merity i bronie imperialne.

Wszyscy gracze mogą mieć aktywne trzy misje dzienne, podczas gdy osoby opłacające subskrypcję mogą mieć ich sześć.

INNE ZMIANY

Zmiany na Indar

 • Korona – zmieniono umiejscowienie punktów przejęcia, usunięto punkt D;
 • Zmiany w Ceres Hydroponics i TI Alloys.

Sanktuarium

 • Dodano nowy kanał społecznościowy dla wszystkich osób znajdujących się w Sanktuarium;
 • Dodano tablice misji.

System zasobów wojennych

 • Po przejęciu, bazy przyznają wszystkim zwycięzcom, którzy zdobyli ponad 1000 punktów,  pełną wartość zasobów;
 • Outfity posiadające bazy nadal otrzymują zasoby co 5 minut;
 • W Sanktuarium nie ma już handlu zasobami;
 • Zmieniono Ekspedycje tak by zapewniały większą ilość zasobów.

Prócz tego zbalansowano część pojazdów, naprawiono multum błędów oraz dodano nowe przedmioty kosmetyczne zaprojektowane przez graczy.

Jeszcze w tym roku twórcy PlanetSide 2 mają w planach zmienić pierwsze wrażenie dla nowych graczy, dodając nowy samouczek, zmieniając ekran wyboru postaci oraz ulepszając kilka innych rzeczy. Do tego czasu ponownie włączono stary samouczek, bo pomimo jego wad, statystyki pokazały, że gracze którzy go ukończyli częściej kontynuowali rozgrywkę, niż ci co zostali zrzuceni bezpośrednio na pole walki.

Dajcie znać, jak Wam się podoba ta aktualizacja i co sądzicie o zmianach na Esamir 🙂

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułDarmowy Genshin Impact podbija serca graczy
Następny artykułDrake Hollow już dostępne, ruszajcie bronić swoje warzywniaki!