Przez ostatnie kilka miesięcy gracze The Elder Scrolls Online mieli okazję zanurzyć się w epickiej opowieści Mroczne Serce Skyrim. Niestety, zbliżamy się już do jej końca.

Nadchodzące rozszerzenie Markath, prócz zupełnie nowej strefy zaliczającej się do obszaru Reach, doda także kolejne misje kończące historię opowiadaną w Mrocznym Sercu Skyrim oraz nową solo arenę. Prócz tego, do gry zawita aktualizacja 28, a wraz z nią wiele nowości i zmian, wliczając w to możliwość kolekcjonowania wyposażenia postaci.

W rozszerzeniu Markath wraz z Sai Sahan, Lyris Titanborn oraz hrabią Verandis stawimy czoła nowym wyzwaniom znajdującym się zarówno na powierzchni, jak i pod powierzchnią Reach. Prócz tego poznamy także nowe postacie: Despotę z Markath, starożytnego świętego Redguarda, który zmienił się w mocarnego wampira, oraz tajemniczą Lady Bolain.

Jeśli nie możecie doczekać się kontynuacji fabuły Mrocznego Serca Skyrim, to mam dla Was dobrą wiadomość: misja wprowadzająca jest już dostępna – wystarczy odebrać starter w Crown Store.

DLC Markath to nie tylko fabuła. Do gry zawita także nowa Arena wypełniona wyzwaniami, która w przeciwieństwie, do tych już istniejących, została stworzona z myślą o pojedynczym graczu. Składać się na nią będą trzy skrzydła o różnej tematyce: Hircine (zielone), Molag Bal (niebieskie) oraz Merunes Dagon (czerwone), i dopiero ich ukończeniu otworzy się portal do ostatniego Bossa. Jak zwykle, do zdobycia będą nowe bronie, przedmioty kosmetyczne oraz osiągnięcia.

Rozszerzenie Markath do The Elder Scrolls Online udostępnione zostanie już 2 listopada dla PC i Mac oraz 10 listopada na konsolach. W tym samym dniu wszyscy otrzymamy także dostęp do darmowej aktualizacji 28, która z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Dzięki nowemu systemowi kolekcji wyposażenia, możemy wszystkie przypisane do postaci pancerze i bronie, zapisać w księdze kolekcji, zniszczyć by nam nie zajmowały miejsca, a potem odtworzyć – pod warunkiem, że mamy odpowiednie umiejętności rzemieślnicze. Odtwarzanie przedmiotów kosztuje kamienie transmutacyjne, przy czym koszt odtworzenia zmniejsza się w zależności od ilości zapamiętanych przedmiotów z danej kolekcji i z początkowych 75 kamieni, spadnie do 25 za sztukę. Co ważne, to przypadku dekonstrukcji zrekonstruowanego przedmiotu, otrzymujemy wszystkie składniki zużyte do jego wytworzenia, a prócz tego podniesiony zostanie limit kamieni na 500 (1000 dla osób z ESO Plus).

Prócz tego developerzy dodadzą możliwość kolejkowania na Battlegroundy w grupach, przerobią system buffów i debuffów, ulepszą kostur mrozu oraz system writów rzemieślniczych, skonsolidują statystyki dające szansę na krytyk w jedną i wprowadzą wiele innych ulepszeń.

Fanów dekorowania domów ucieszy z pewnością informacja o dwóch nowych rezydencjach, które będzie można zakupić, a także po ponad 100 nowych przedmiotach do wnętrz, które będzie można zdobyć w różny sposób, wliczając w to rzemiosło, osiągnięcia, nagrody oraz Crown Store.

Do końca roku gracze The Elder Scrolls Online spodziewać się mogą także wielu wydarzeń, wliczając w to Festiwal Czarownic, Festiwal Nowego Życia, święto Undauted, a także nowość: Zagubione Skarby Skyrim.

Poprzedni artykułFallout 76 udostępnia Jedno Pustkowie i rozpoczyna Sezon 2
Następny artykułProducent Conan Exiles o planach na przyszłość, zmianach w leczeniu