Macie ochotę na warzywko? To może zagracie w Drake Hollow ciekawie wyglądającą gierkę, która to łączy w sobie odrobinę survivalu, zarządzania wioską, a także trochę akcji.

Drake Hollow od sierpnia jest dostępne w Xbox Games Pass, a wczoraj gra ta zadebiutowała także na Steam.

W Drake Hollow gracze przenoszą się do Cienistej Krainy, gdzie ich głównym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo dziwnych przyjaznych stworzonek – przypominających nieco warzywa – zwanych Drake. W każdym momencie może nastąpić atak krwiożerczych Dzikunów, a by obrona przed nimi była nieco łatwiejsza, to udostępnili także cały arsenał broni: począwszy od rakiet tenisowych, poprzez nogi od stołu, aż po opryskiwacze chwastów.

Co ciekawe, to przyjazne Drake mogą także umrzeć z powodu głodu, pragnienia oraz z… nudów, dlatego też w budowanej przez nas wiosce trzeba zadbać o wszystko – wliczając w to elementy rekreacyjne, takie jak chociażby teatrzyk kukiełkowy.

Oczywiście w eksploracji świata pomoże nam ciekawy wątek fabularny, dzięki któremu będzie można udać się także na zwiedzanie innych wysp, odkryć tajemnicę otaczającą ataki dzikunów, a nawet powiązane pomiędzy Cienistą Krainą, a naszym światem.

A co najważniejsze, to w Drake Hollow można zagrać w kooperacji (dostęp do tej funkcji odblokowuje się podczas fabuły).

Nie wiem jak Wy, ale u mnie ta gra znalazła się na Liście Życzeń na Steam 🙂

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułPlanetSide 2 wybuchowo odnawia Esamir, dodaje kampanię fabularną i system misji
Następny artykułNew World: Nie ma to jak połowić sobie ryby na bagnach Reekwater