Po wielu miesiącach oczekiwania, co niektórzy fani Ashes of Creation – dumni posiadacze odpowiednio drogich pakietów fundatorów – otrzymali w końcu okazję, by osobiście wypróbować tę grę.

Pod koniec grudnia ruszyły w końcu, długo oczekiwane pierwsze testy z fazy Alfa One, i wygląda na to, że wypadły one na tyle dobrze, iż studio Intrepid rozważa ponowną sprzedaż pakietów dających dostęp do tej fazy testów. Sprzedaż tych pakietów zakończona została w 2018, a to czy ponownie będą dostępne zależy miedzy innymi od wytrzymałości serwerów. Więcej informacji na ten temat przekazanych zostanie nam w lutym.

Więc jak wypadły pierwsze testy tego MMORPG? Zgodnie ze słowami Stevena Shariffa, szefa studia: „kapitalnie”. Podczas czterodniowych testów, ekipa Ashes of Creation udostępniła pięć serwerów, na które to zalogowało się kilka tysięcy graczy. Dzięki ich pomocy developerzy otrzymali sporo informacji o błędach, a także o wydajności serwerów – część z nich była na bieżąco poprawiana.

Kolejne testy zapowiedziane zostały na luty i marzec, natomiast w kwietniu serwery udostępnione zostaną graczom aż na cały miesiąc. Te dwa ostatnie testy nie będą objęte NDA, więc  będziemy mogli w końcu sami ocenić postęp prac nad Ashes of Creation.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułSubsistence dodaje wędkowanie podlodowe, nowe ryby i pszczelarstwo
Następny artykułNiełatwe jest życie kosmity w Drake’s Odds: Survival