Porozmawiajmy o Conan Exiles. A konkretnie to o nowym polskim serwerze tej gry, gdzie każdy jest mile widziany, o ile wcieli się w rolę i nie ma nic przeciwko walkom PvP.

W styczniu wystartował polski serwer Conan Exiles – Przedwieczni, który swoimi oryginalnymi założeniami ma nadzieję przyciągnąć nie tylko sporą rzeszę fanów tej kapitalnej produkcji, ale także te osoby, które uwielbiają klasyczne gry roleplaying lub też chciałyby wypróbować ten styl rozgrywki.

Przedwieczni to serwer RP-PvP, z modami stworzonymi specjalnie pod swoje potrzeby. Mapa Ziem Wygnańców została zmieniona (mniej rejonów pustynnych, większa różnorodność surowców), a także podzielona na trzy główne strefy: zieloną – pokój, pomarańczową – neutralna z możliwością walki fabularnej, oraz czerwoną – otwarte PvP. Dodatkowo, by zróżnicować i uatrakcyjnić rozgrywkę, na starcie swojej przygody, trzeba wybrać jedną z dwóch walczących ze sobą frakcji.

To jednak nie wszystko, bo prócz podziału na strefy, dokonano także podziału na regiony, które można przejmować w ramach walk klanowych. By jednak nie było klanu dominującego większość terytorium, ograniczono ilość ich członków do trzech, co zmusza poniekąd do zawiązywania sojuszy.

Serwer oferuje mnóstwo ciekawych rozwiązań: nowe surowce odgrywające ważną rolę w gospodarce stworzonego świata, innowacyjny system profesji (m.in. treser, alchemik, czy łowca niewolników), dzięki któremu gracze mogą wytwarzać unikatowe przedmioty, nową walutę, targowisko, gdzie odbywa się wymiana handlowa pomiędzy graczami.

Przedwieczni zachwycają również mnogością autorskich dekoracji, ozdób oraz zupełnie nowych elementów budowlanych, które z pewnością przypadną do gustu fanom budowania baz.

Czym jeszcze wyróżnia się serwer Przedwiecznych? Prócz przyjaźnie nastawionej, dojrzałej emocjonalnie administracji, na serwerze tym znajdziecie także specjalnie stworzone lokacje obejmujące battleground, lochy, krypty, a nawet nowych mocarnych przeciwników, na których można natknąć się przemierzając Ziemie Wygnańców.

Serwer wciąż jest rozbudowywany, powstają nowe systemy misji, prowadzone są również różnorodne eventy. Każdego niemal dnia na serwerze pojawiają się także kolejne nowości w postaci ozdób, czy też lokacji – wiele z nich powstaje prośbę graczy.

Każdy gracz jest mile widziany. Nawet jeśli PvP nie należy do Waszej ulubionej formy rozgrywki, to warto zalogować się i spróbować, bo być może walka fabularna w strefie pomarańczowej przypadnie Wam do gustu.

Polecam!

Strona Główna:  Główna | Przedwieczni
Discord:  Przedwieczni RP-PVP [PL]

Poprzedni artykułZapowiedziano czwarte rozszerzenie do Final Fantasy XIV: Endwalker, premiera jesienią 2021
Następny artykułEkipa Conan Exiles testuje zmiany na przeklętej Wyspie Siptaha