W połowie września 2020 zadebiutowało DLC Isle of Siptah, czyli pierwsze płatne rozszerzenie do Conan Exiles, dzięki któremu gracze zyskali dostęp nie tylko do nowej mapy, ale i nowych mechanik oraz przeciwników.

Niestety, część z tych nowości, wliczając w to także i mapę, która okazała się mała oraz pusta, nie przypadły do gustu fanom tej produkcji. Prawdzie powiedziawszy opinie na temat tego rozszerzenia były tak negatywne, że twórcy nie mieli wyboru i musieli na nie zareagować.

W grudniu opublikowano list producenta, w którym zapowiedziano zmiany na Wyspie Siptaha obejmujące między innymi dodanie postaci niezależnych i zamieszkiwanych przez nie obozów, powiększenie mapy, możliwość podróży pomiędzy Wyspą, a Ziemią Wygnańców, zmniejszenie intensywności burzy, czy też przywróceniu znanych z Ziem Wygnańców Oczyszczeń.

Pierwsze z tych zmian trafiły kilka dni temu na serwer testowy Conan Exiles.

Wyspa wypełniona została zupełnie nowymi obozami postaci niezależnych, począwszy od wielkich obozów frakcyjnych, poprzez małe posterunki, aż po nowe interesujące lokacje, a wszystko po to by urozmaicić eksplorację tych ziem. Prócz tego dodano nowe aktywności we wspomnianych wcześniej obozach, tak by każdy wycieczka w te miejsca była ciekawym przeżyciem.

Prócz tego developerzy postanowili zmienić istniejące na Isle of Siptah mechaniki, tak by były bardziej satysfakcjonujące. Umiejscowiona w centralnym miejscu wyspy Burza, nie niszczy już budynków graczy, więc można się tam bezpiecznie budować. Krypty zostały przekształcone w lochy i wypełnione nowymi przeciwnikami oraz atrakcyjnymi łupami. Zmieniono także zasady działania Fal Czarnej Magii, wprowadzono Oczyszczenia, a także udostępniono wnętrze Wieży Siptaha.

Z innych nowości warto wymienić dodanie trybu offline singleplayer, nowe ataki związane ze sprintem, a także wiele innych poprawek, które trafią także na Ziemie Wygnańców.

Poniżej znajdziecie listę zmian i nowości, jaki trafiły na serwer testowy, a po zapoznaniu się z nimi, dajcie znać w komentarzach na Facebooku, co o nich myślicie.

NOWE OBOZY NPC NA WYSPIE SIPTAH

Trzy nowe frakcje zamieszkały pojawiły się na Wyspie Siptaha:

 • Stygijscy Najemnicy – Książę Kraxus i jego flota dotarli na ląd w północno-wschodniej części wyspy, a ich obóz ma strategiczne oraz ekonomiczne znaczenie jako przystanek handlowy między Argos, Stygią i Czarnym Królestwem;
 • Czarni Korsarze – dowodzeni przez Nkosi the Ashen korsarze wylądowali na zachodniej stronie wyspy i rozpoczęli przygotowania do wojny ze Stygijskimi Najemnikami;
 • Przeklęci, to ci którzy wciągnięci zostali na wyspę poprzez diabelskie fale czarnej magii na zawsze ich zmieniając. Zawarli mroczne pakty, sprzedając swoje dusze za życie w ciemności, dzięki czemu mogą żyć teraz w burzy, która nie ma na nich wpływu.

W obozach NPC gracze mogą zaangażować się w nowe rodzaje aktywności, takie jak chociażby wyzwalanie niewolników z klatek, okradanie zwłok i grobów posłańców, by sprzedać zdobyte w ten sposób informacje, modlenie się do bóstw o potężne premie, a także odwiedzanie handlarzy i wiele innych niespodzianek do odkrycia.

KRYPTY, BURZA I FALE CZARNEJ MAGII

Te trzy aktywności były ze sobą powiązane, ale to się zmieniło.

Głębokie krypty, w których nadal mieszkają pozostałości starożytnych ras, stały się teraz lochami na poziomie 60 i oferują wspaniałe nagrody. Przerażające burzowe potwory są nadal źródłem magicznej esencji służącej do kontrolowania fal czarnej magii, które można teraz uruchomić nawet podczas burzy. Z drugiej strony usunięto pojawiające się na wyspie Dzikie Fale i zastąpiono je znaną oraz lubianą mechaniką Oczyszczeń.

CZYSTKI I WIEŻA SIPTAHA

Obozy i osady graczy podlegać będą Czystkom, podobnie jak na Ziemiach Wygnańców. Wraz z nowymi obozami i aktywnościami na wyspie, także Oczyszczenia mogą stać się dobrym źródłem nowych niewolników, o ile uda się Wam obronić swoją bazę.

Ponadto, gracze mogą użyć specjalnej pułapki, by sprowokować Oczyszczenie. Jest to bardzo przydatne, ponieważ ludzkie postacie niezależne mogą być schwytane jako niewolnicy, podczas gdy bossy mogą po zabiciu upuścić fragment mocy, który służy jako klucz do wejścia do Wieży Siptaha, gdzie znajdują się nowe wyzwania i ukryte bogactwa.

ATAKI ZE SPRINTU

System walki w Conan Exiles był wielokrotnie aktualizowany i poprawiany. Tym razem developerzy dodali zupełnie nowe ataki ze sprintu, dzięki którym można będzie przenieść swój rozpęd w uderzenie przeciwnika.

Każda broń ma własny atak sprinterski i by go uruchomić, wystarczy zacząć biec i aktywować atak.

INNE

 • Nowy tryb offline dla pojedynczego gracza – jeśli rozpocznie się grę bez połączenia lub utraci się łączność podczas gry, można będzie kontynuować grę w Conan Exiles w trybie offline;
 • Nowe bronie – wliczając w to kule z nowymi efektami i granaty, a także zbroje, przedmioty, nowi NPC i rzemieślnicy;
 • Do Biblioteki Artefaktów Ezoterycznych na Ziemiach Wygnańców dodano nowe nagrody;
 • Znaki mocy zostały zmienione – zamiast zapewniać wzmocnienia przeciwko przeciwnikom z Burzy, od teraz zapewniają bonusy postaci, np.: zwolnienie tempa zwiększania się korupcji;
 • Zmniejszono o 50% zdobywanie punktów doświadczenia z uprawianych roślin;
 • Zmniejszono o 60% przyrost punktów doświadczenia ze zbierania węgla i żywicy;
 • Zwiększono o 20% punkty doświadczenia za ukończenie wydarzeń podróży;
 • Czarny Lód na wyspie Siptah jest teraz chroniony przez przeciwników z wysokiego poziomu;
 • Znacząco wzmocniono profit 50 punktów w Witalności: z 5HP na 50HP;
 • Dodano nowe animacje dla przeciwników z wyspy Siptah.
ŹRÓDŁOForum
Poprzedni artykułConan Exiles: polski serwer Przedwieczni
Następny artykułUbisoft zmienia plany i The Division 2 będzie nadal rozwijane