Kibicujecie może Funcom? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Was informacja, iż studio to przetrwało zawieruchę ostatnich lat, spłaciło wszystkie swoje należności i w końcu osiągnęło zyski – i to nie byle jakie.

Rok 2018 był najlepszym rokiem dla tego studia – przychody wzrosły aż o ponad 160% w porównaniu do roku 2017. Fani Conan Exiles doczekali się premiery tej gry i kilku płatnych rozszerzeń, a do tego nabyto 50% praw własności do IP Conana. Prócz tego wydano strategię Mutant Year Zero: Road to Eden, a także zakupiono portugalskie studio ZPX.

W tej chwili trwają prace nad dwoma kolejnymi tytułami osadzonymi w uniwersum Conana: grą strategiczną oraz fabularnym singleplayerem. Prócz tego studio planuje wydać także dwie produkcje bazujące na ich własnym IP: pierwsza udostępniona zostania na Halloween 2019, a w wieloosobową strzelankę zagramy w 2020 roku.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Z najnowszego raportu dla inwestorów wynika bowiem, że studio podpisało także sześcioletnią ekskluzywną współpracę z Legendary Entertainment. W tym czasie planują oni stworzenie co najmniej trzech gier na PC i konsolę, których akcja osadzona zostanie w uniwersum stworzonym przez Franka Herberta – DUNE. Jedna z tych gier to MMO w wielkim otwartym świecie, a produkcja ma ruszyć już w tym roku!

Nie wiem jak Wy, ale już nie mogę się jej doczekać i wiem, że na pewno w nią zagram.

6 KOMENTARZE

   • Przegapiłem komentarz 🙂

    btw. nic nie mam do samej gry… mam odn. gadania jakie to developerzy robią MMO, a z tego MMO wychodzi bardziej gra multiplayer

    Przykładem ostatnim jest Torchlight Frontiers, gdzie mówili o MMO a teraz piszą o ograniczeniu do 8 osób na publicznej mapie 😛

 1. Diuna 🙂 oswajanie czerwi i jazda na nich … no i maja wprawę z Conana, pustynie potrafią zrobić ;P

Comments are closed.