Prawie 8 milionów sprzedanych egzemplarzy! Aż trudno w to uwierzyć, ale właśnie tyle osób zakupiło Valheim, a do tego tytuł ten przez wiele tygodni plasował się w Top 5 najchętniej ogrywanych gier na Steam.

Całkiem niezły wynik jak na produkcję stworzoną przez malutkie (do niedawna) pięcioosobowe studio Iron Gate, które w sierpniu powiększyło się o trzy nowe osoby. A, że gra ta jest aż tak popularna, to nie ma co się dziwić, że developerzy robią co mogą, by nadchodząca pierwsza wielka aktualizacja – Hearth and Home – przypadła do gustu fanom.

A trzeba powiedzieć, że nie tylko doda ona nowości, ale i wprowadzi wiele zmian.

Hearth and Home wprowadzi multum przedmiotów związanych z wystrojem wnętrz, obejmujących między innymi skrzynie do przechowywania skarbów, złote monety, żelazne kraty, piece i inne rzeczy.

Ponadto całkowicie zmieniony zostanie system wytrzymałości i żywności, która teraz poprawi zdrowie lub inne atrybuty. Nowy pasek oszołomienia sprawi, że walka stanie się bardziej taktyczna, ale będzie można go wzmocnić poprzez pełen pasek punktów życia. Zmieniona zostanie także funkcjonalność tarcz: te większe będą lepiej chronić przed grupą przeciwników, podczas gdy puklerze pozwolą na parowanie nadchodzących ciosów.

Data premiery Valheim: Hearth and Home ustalona została na 16 września.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułConan Exiles udostępnia transfer postaci, balansuje walkę
Następny artykułZapowiedziano otwarte beta testy New World!