Jakiś czas temu survival DayZ był jedną z największych gier we wczesnym dostępie na Steam, ale z powodu jego powolnego rozwoju, wielu ówczesnych fanów opuściło szeregi aktywnych graczy. Ale cóż można powiedzieć o grze, która miała mieć premierę w 2016 roku, a tym czasem na 2018 zaplanowała reboot na zupełnie nowym silniku?

Survival DayZ zadebiutował na Steam Early Access cztery lata temu i okazuje się, że wraz z pracami nad rozwojem gry,  studio Bohemia Interactive pracowało równolegle nad nową wersją silnika Enfusion. Jeszcze w tym miesiącu, do gry trafi aktualizacja 0.63, a wraz z nią nastąpi pewnego rodzaju kolejna premiera DayZ, tym razem jednak na zupełnie nowym silniku.

Zgodnie ze słowami manadżera PR z Bohemia Interactive, aktualizacja ta będzie kamieniem milowym w rozwoju gry i tak naprawdę rebootem DayZ na PC.

Jeszcze na ten rok zaplanowano przejście w fazę beta testów, w której to twórcy mają skupić się na ulepszaniu rozgrywki, balansowaniu funkcji i licznych poprawkach. Do końca roku doczekać się mamy premiery DayZ na PC, a także pojawienia się tej produkcji na Xbox One Game Preview.

I co sądzicie o tym zaskakującym reboocie DayZ?

ŹRÓDŁOPCGamer
Poprzedni artykułDostęp do Aren PvP w ESO dla wszystkich, Morrowind w Crown Store
Następny artykułRIP LawBreakers. Niech żyje Radical Heights!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Wesołowski

Kupiłem niedawno i jeszcze się nie znudziło… jeszcze 🙂

Michał Szymański

Ja posiadam grę od dawna, ale spokojnie poczekam sobie aż wszystko popoprawiają (zatem pewnie jeszcze kilka lat) i dopiero pogram.