Minął kolejny tydzień pełen wrażeń w New World. Otrzymaliśmy w końcu obiecywane nam transfery postaci pomiędzy serwerami, które to kilkanaście godzin później zostały nam odebrane.

Do tego doszła drama wokół duplikowania złota, zbyt dużych podatków i zbyt małych zarobków w grze, a także darmowe prezenty od Amazona oraz nowe skórki w sklepie.

TRANSFER POSTACI Z PROBLEMAMI

W środę po południu, po wprowadzeniu łatki 1.0.3, studia Amazon rozpoczęło stopniowe udostępnianie funkcji przenoszenia postaci pomiędzy serwerami. W regionie europejskim funkcja ta pojawiła się w środku nocy.

Dotychczas z funkcji tej skorzystało około 150.000 osób! I o ile w 99% przypadków przeniesienie postaci zajmowało niespełna 90 sekund i nie powodowało żadnych problemów, to ten 1% zadecydował o tym, że Amazon postanowił tymczasowo wyłączyć możliwość transferu do czasu naprawieniu błędu.

Na ten moment nie wiemy, kiedy ponownie uruchomiona zostanie ta funkcja.

DUPLIKOWANIE ZŁOTA

Niewielka część osób, które przeniosły swoją postać na inny serwer, doświadczyła problemu uniemożliwiającego prawidłowe zapisanie danych. Oznacza to głównie, że co kilka minut zostają wyrzuceni z serwera, a po zalogowaniu pojawiają się w dokładnie tym momencie, w którym byli  przeniesieniu, wliczając w to stan wyposażenia i ilość posiadanego złota.

Błąd ten musi zostać naprawiony manualnie przez ekipę Amazona.

Niestety, część z tych osób postanowiła wykorzystać ten błąd i przesyłać posiadane na swojej postaci złoto (sprzedając, rozdając znajomym, losowo rozsyłając nieznajomym itd), co spowodowało na niektórych serwerach olbrzymią inflację.

Właśnie dlatego wstrzymano na razie funkcję transferu postaci.

Amazon wie o błędzie z duplikacją złota, mają wszystkie logi i osoby zamieszane – łącznie z tymi, które otrzymały złoto – zostaną ukarane. Mam nadzieję, że zostaną zbanowane.

I po raz kolejny kilkadziesiąt nieuczciwych osób, rujnuje zabawę pozostałym graczom…

INFLACJA, DEFLACJA I INNE TAKIE

I podczas gdy na części serwerów, gdzie gracze wykorzystali błąd z duplikowaniem złota, szaleje inflacja, to coraz częściej słyszy się tezy o przeciwnym zjawisku, jaki jest obecny w New World: deflacji, czyli zbyt małej ilości złota generowanej w grze na wyższym poziomie w stosunku do kosztów napraw i podatków.

I o ile zgadzam się z tym, że Amazon powinien nieco obniżyć podatki za domy oraz koszt naprawy wyposażenia (na T5 koszt jest horrendalny!), to wydaje mi się, że jest to poniekąd drama napędzana przez wielkie portale gamingowe, szukające „klikalnych” tematów.

Owszem, jeśli wykonujemy wszystkie misje poboczne (żółte), które nagradzają sporą ilością złota, to w pewnym momencie się one skończą, ale mamy inne sposoby zarobku:

  • sprzedawać super rzadkie przedmioty potrzebne do craftu;
  • korzystać z dziennego bonusa frakcyjnego za trzy pierwsze oddane misje (trzy elitarne misje w Niespokojnych Brzegach, dały mi bonus w wysokości od 200 do 300g za każdą);
  • idąc na ekspedycje, elitki i inne wyzwania z niższych leveli nie zakładać przedmiotów z poziomu V – zakładając te z poziomu IV znacznie obniżamy koszt napraw;
  • uczestnictwo w inwazji – 500g.

Jak znacie inne sposoby na zarabianie złota na wyższych poziomach, to dajcie znać.

ZWROT ZA DOM

Osoby, które zdążyły zakupić dom w Aeternum przed 19 października, otrzymają w przyszłym tygodniu od Amazon zwrot w wysokości 2.000 złota.

Związane jest to z błędnym opisem na interfejsie domu, który wskazywał, że opłata za pierwszy okres będzie podlegała 50% zniżce, ale tak się nie stało. Ostatnia aktualizacja naprawiła opis, który odzwierciedla teraz właściwą cenę.

STRZASKANA GÓRA (MYKGARD)

Skażone wyłomy na terenie Mykgard nagradzały przedmiotami o zbyt dużych punktach wyposażenia  i zbyt dużą ilością innych nagród, niż developerzy planowali.

Dlatego też Amazon tymczasowo wyłączył nagrody za zamknięcie wyłomów na tym terenie.

PREZENTY OD AMAZON

W podziękowaniu za spokój i opanowanie podczas trudnych dni kolejkowych, studio Amazon nagrodziło wszystkich obecnych graczy tytułem Stoik oraz darmową emotką Oczekiwanie, którą można odebrać w Sklepie w zakładce Gesty.

A z okazji Halloween do odebrania jest darmowa dyniowa latarnia.

SKLEP PREMIUM

Trzy tygodnie po premierze New World, doczekaliśmy się pierwszej aktualizacji zawartości sklepu premium. twórcy dodali kilka nowych zestawów skórek na pancerze, bronie oraz tematyczne wyposażenie do domu.

Oczywiście to tylko zbiór najważniejszych wydarzeń. Prócz tego devsi wyjaśnili, że efekty wszelkich zaklęć obszarowych (obrażenia i leczenie) nie kumulują się, a prócz tego fani wędkarstwa przestali widzieć komunikat o wylądowaniu spławika w łowisku – jest na liście rzeczy do naprawy.

A jak Wam czas mija w New World? Udało Wam się przenieść na inny serwer?

Poprzedni artykułRusza Festiwal Wiedźm w The Elder Scrolls Online, darmowy dom do zdobycia
Następny artykułNew World zwiększa limit tokenów frakcyjnych, naprawia błędy