Przecieki, błędy osób z zespołów gier – ileż to razy dowiadywaliśmy się o nadciągających nowościach przed czas. Podobne nieszczęście przydarzyło się developerom Funcom. Już wiemy, co nowego zawita do survivala Conan Exiles w zapowiadanej od dawna, już-nie-takiej-tajemniczej aktualizacji 3.0.

Jeśli nie lubicie spoilerów lub też chcecie poczekać na oficjalną zapowiedź, to dalej NIE czytajcie. Przypominam, że oficjalna zapowiedź już w najbliższy wtorek, o godzinie 17:00 na oficjalnych kanałach społecznościowych studia Funcom (np. Twitch). Tych z Was, którzy chcą się dowiedzieć, co nowego i kiedy, zapraszam do czytania.

Pamiętacie tę chwilę, gdy zbliżaliśmy się do premiery Conan Exiles we wczesnym dostępie i jedną z zapowiadanych funkcji miało być czarnoksięstwo? Jak to się skończyło to już wiemy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że już w niedalekim czasie będziecie mogli się wcielić w nekromantę, iluzjonistę, czy też rytualistę.

Magia w Conan Exiles

Age of Sorcery w końcu zawita na Ziemie Wygnańców. Ma być to największa aktualizacja, jednak – wybaczcie, że roztrzaskam Wasze marzenia – nie spodziewajcie się nowych regionów, jak i zrzucanych na przeciwników płonących meteorytów. Czarnoksięstwo w Conan Exiles będzie nieco bardziej przyziemnie, ale w zamian zaoferuje wiele przydatnych rozwiązań.

Skoncentrować się będziecie mogli na rytuałach (magicznych sposobach, dzięki którym będziecie mieli dostęp do teleportacji, nieumarłych wierzchowców, czy też stworów do walki), a zaklęciami, które przypominają nieco klasyczne magiczne umiejętności. Będzie także iluzja, dzięki której zmienimy wygląd jednego przedmiotu na inny nie tracąc statystyk. W każdym przypadku potrzebować będziecie sporo krwi pojmanych niewolników.

Nowy system atrybutów w Conan Exiles

Wraz z czarnoksięstwem przerobiony będzie system atrybutów, które dodatkowo będzie można jeszcze bardziej ulepszyć narażając postać na skażenie. Zresztą skażenie będzie wpływać także na wygląd postaci, czyniąc go – w miarę upływu czasu i mocy skażenia – coraz bardziej demonicznym.

Sklep i przepustka sezonowa w Conan Exiles

Możecie także pożegnać się z dotychczasowymi  DLC’kami zawierającymi przedmioty kosmetyczne. Zamiast tego w Conan Exiles pojawi się popularny battle pass, gdzie za ukończone wyzwania do zdobycia będą unikalne nagrody, oraz sklep za walutę premium. W obu przypadkach, w miejscach tych znajdziecie tylko przedmioty kosmetyczne.

Nowości te pojawią się w Conan Exiles w III kwartale tego roku. Poniżej zamieszczam film, który wyciekł. I tak jak pisałam wyżej – jeśli nie chcecie spoilerów, to absolutnie go nie oglądajcie.

Poprzedni artykułEkstrawaganckie wydarzenia w New World, czyli nadciągają bonusowe punkty doświadczenia
Następny artykułRaft: Ostatni Rozdział z odświeżoną fabułą i placówkami handlowymi