Fani Fallout 76 i walk PvP powinni przygotować się na mocne uderzenie. Juz w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną beta testy trybu przetrwania, który nastawiony jest na rywalizacje pomiędzy graczami, a do tego ma mniej ograniczeń i lepsze nagrody.

W tym samym dniu do obecnego trybu rozgrywki w Fallout 76, który to przemianowany zostanie na tryb Przygody, trafi ważna zmiana: wszystkie obrażenia zadawane przez graczy, którzy nie zostali niczym sprowokowani, zostaną zmniejszone do zera! Dzięki temu szansa na niechciana walkę PvP powinna zostać zredukowana do minimum.

Oczywiście będą pewne wyjątki. Na przykład przy wyłączonym trybie pacyfistycznym odpowiedź w kierunku agresora będzie zgodą na walkę PvP. Prócz tego próba przejęcia warsztatu innego gracza albo próba przejęcia waszego warsztatu przez innego gracza automatycznie będzie skutkować wrogością. Także i zagrożenia środowiskowe spowodowane przez innego gracza, jak chociażby wybuchy pojazdów, będą zadawały obrażenia.

Wracając do trybu Przetrwania, to przenieść będzie można do niego swoje dotychczasowe postacie i nadal będzie można w nim zaliczać zadania, odkrywać oraz łupić do woli, ale w tym samym czasie można też atakować innych graczy bez żadnych ograniczeń. A z racji tego, że wymiana ognia będzie wzajemna, to trzeba będzie wykazać się nie lada sprytem, by przeżyć te potyczki.

Po śmierci gracze zostawiać będą wszystkie śmieci oraz losową liczbę materiałów konsumpcyjnych, a do tego otrzymamy nagrodę w postaci podwójnej ilości kapsli. Jeśli zginiemy, to będzie można wyznaczyć nagrodę za głowę danego gracza, przez co wszycy w świecie będą widzieć jego pozycję na mapie i mogą rozpocząć polowanie.

W nowym trybie twórcy dokonali kilku sporych zmian jeśli chodzi o obrażenia PvP, aby uzbrojenie stało się bardziej zabójcze, jednocześnie ograniczając prawdopodobieństwo, że inny mieszkaniec zlikwiduje was jednym trafieniem. Aby jeszcze bardziej wyrównać zasady walki, jednocześnie działać będą efekty leczenia tylko jednego stimpaka każdego typu, dzięki czemu nikt nie zyska przewagi gromadząc mnóstwo stimpaków.

W trybie Przetrwania pojawią się także rankingi, które śledzić będą czas życia postaci w trybie PvP oraz wyświetlą inne statystyki. Po trafieniu do topowej trójki w danej kategorii, gracz otrzymuje brązowy, srebrny lub złoty medal przy swoim imieniu w rankingu. Jednak tak długo, jak znajduje się on się w pierwszej trójce, jego pozycja będzie wyświetlana na mapach innych graczy, co z pewnością zwróci uwagę tych, którzy będą chcieli go zrzucić z piedestału.

Do trybu Przetrwania zawitają także nowe wyzwania tygodniowe, które nagrodzą graczy niepowtarzalnym legendarnym uzbrojeniem. Mogą one wymagać przetrząsania całego pustkowia i gromadzenia zapasów, zaliczania dużej liczby wydarzeń, a nawet polowań na pewne stworzenia.

Beta testy nowego trybu w Fallout 76 ruszą już 26 marca, a w planach twórców jest wprowadzanie kolejnych zmian na podstawie uwag graczy, tak by w przyszłości stał się on ciekawszy i uczciwy dla wszystkich użytkowników.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Division 2: Prawie bez słów…
Następny artykułZ1 Battle Royale planuje zmienić Ranked Pro, dodaje rangi Master i Royalty do meczy solo