Zapowiedziana na marzec kolejna aktualizacja do Conan Exiles ma być dowodem na to, że developerzy ze studia Funcom wzięli sobie do serca wszystkie opinie o Wyspie Siptaha. I to właśnie na ich podstawie, na serwer testowy trafiło sporo zmian oraz nowości, których zadaniem jest zmienić, urozmaicić oraz wzbogacić rozgrywkę na tej wyspie.

Jednym z elementów, którego najbardziej brakowało graczom, to obecność obozów i osad postaci niezależnych. Dlatego też wraz z aktualizacją 2.3 na Wyspie Siptaha pojawi się kilkadziesiąt nowych lokacji kontrolowanych przez trzy nowe frakcje, a wraz z nimi nowe aktywności, postaci niezależne oraz nagrody.

Oznacza to jednak także, że nowe obozy i punkty zainteresowań mogą nałożyć się na budowle graczy wzniesione na Wyspie Siptaha przed wprowadzeniem aktualizacji 2.3.

By gracze mogli sprawdzić, czy nowe lokacje nałożą się na wzniesione przez nich budynki, zespół Conan Exiles przygotował mapę przedstawiającą obszary, które ulegną modyfikacji i staną się obszarami chronionymi przed zabudową.

Co się stanie z budynkami zlokalizowanymi w tych strefach po wprowadzeniu tejże aktualizacji? To będzie zależeć od rodzaju serwera: na prywatnych to admin zdecyduje, czy budynki umiejscowione w nowych lokacjach ulegną zniszczeniu, podczas gdy na serwerach oficjalnych budowle graczy zostaną usunięte z chronionych obszarów.

Czytaj także: Aktualizacja 2.3 do Conan Exiles już na serwerze testowym.

Aby zminimalizować negatywny wpływ opisanych zmian na budynki graczy na oficjalnych serwerach Isle of Siptah, ekipa Conan Exiles przygotowała szczegółową mapę dotkniętych  obszarów, a także podwoiła ilość pozyskiwanych zasobów, co wprawdzie nie pozwoli uniknąć strat, ale z pewnością może je zminimalizować.

Wydarzenie z podwójna ilością zdobywanych surowców zakończy się tydzień po premierze aktualizacji 2.3.

A z innych wiadomości, to studio Funcom testuje także swój nowy launcher, który udostępniony ma zostać graczom już za kilka tygodni.

Poprzedni artykułPromocja w Final Fantasy XIV: Witajcie z powrotem poszukiwacze przygód!
Następny artykułElder Scrolls Online: spojrzenie na nowy system Champion Points 2.0