Popularność H1Z1 spada z tygodnia na tydzień. W sumie nie ma co się dziwić, gra nadal jest w fazie wczesnego dostępu, zmieniono plany rozwojowe względem tej gry, a do tego olbrzymie problemy po ostatniej aktualizacji, też nie pomogły.

Wygląda na to, że ekipa H1Z1 postanowiła się po raz kolejny przyjrzeć różnym trybom gry: PvP, PvE oraz Battle Royale i delikatnie je zmienić. A raczej stworzyć tryb, którym tak naprawdę w założeniu miało być H1Z1 – tryb survivalowy.

Pamiętajcie, o tym, że to nadal tylko rozmowy wewnętrzne ekipy, więc jest wielce prawdopodobne, że efekt końcowy zmian w balansie trybów gry będzie wyglądał inaczej od tego co prezentujemy:

  • Podstawa (Core) – to jest to co teraz mamy w naszej podstawowej wersji survivalowej gry. Wysokie zaludnienie ocalałych (graczy) prowadzi do wielu działań, więc spokojnie ten tryb gry możemy zwać „trybem Akcji”.
  • Survival – Tworzymy nowy tryb survivalowy, tak aby grę zbliżyć ponownie do survivalu. Tryb ten będzie mieć mniej rzeczy do znalezienia w świecie, mniej broni, o wiele mniej amunicji oraz o wiele więcej elementów zorientowanych na przeżycie. Zmniejszony także zostanie limit graczy na serwerze. Chociaż wciąż będzie sporo PvP, to tryb survivalowy będzie bardziej zorientowany na poszukiwaniu dostaw, będzie mieć więcej mocniejszych zombie, mniej broni oraz będzie oparty na walce gracza z takimi elementami jak głód czy hipotermia. Przez niedobór surowców rzemiosło także będzie większym wyzwaniem. Ten tryb będzie mniej zorientowany na „kill-on-sight”. System ciała oraz karma będą bardziej agresywne, tak aby rozróżnić graczy KOS od przyjaciół.
  • Survivale PvE – tryb survival, który ma w sobie powyższe elementy, ale nie ma PvP.
  • Battle Royale (solo, dla drużyn 2- i 5-cio osobowych)

A więc, co myślicie? H1Z1 stanie się w końcu prawdziwą grą survivalową, czy też przewidujecie inną przyszłość?

20150129_h1z1_widok