Nie znamy jeszcze daty premiery europejskiej wersji Black Desert Online, ale wiemy, że chwila ta w końcu nadejdzie.

Tymczasem w twórcy Black Desert, dzięki wprowadzeniu dużej i interesującej aktualizacji, próbują ponownie przyciągnąć graczy koreańskich do tej gry. I może się im to udać…

Przedświąteczna aktualizacja koreańskiej wersji gry wprowadziła nie tylko nowe obszary w Valencia, ale także wiele innych ciekawych rozwiązań, w tym zmianę w systemie PK. Steparu wybrał się na wycieczkę po nowych terenach i zgodnie z jego słowami, obszary te są naprawdę dobrym dodatkiem szczególnie dla graczy powyżej poziomu 57, którzy chcą walczyć z najtrudniejszymi przeciwnikami dostępnymi w grze.

Gracze przemierzający pustynię będą mogli natknąć się na teleporty, które przeniosą ich do ukrytej lokacji – Świątyni Akman. Przeciwnicy NPC w tej nowej instancji są podobno bardzo wymagający i z łatwością zabijają gracza jednym uderzeniem. Aby móc zwiedzić to miejsce, Steparu musiał zdjąć swoje rzeczy, głownie po to aby nie stracić włożonych w nie kamieni.

 

Następnym punktem programu było zwiedzanie miejscowości stworzonej specjalnie dla przestępców w Black Desert, czyli dla graczy z negatywną karmą – Miu Kun. Miejsce to ukryte jest pośród skał położonych daleko na południe od Walencji. Co ciekawe, strażnicy obecni w tym mieście nie zadają aż tak dużych obrażeń, jakby się mogło wydawać…

 

Niedaleko Mui Kun, Steparu natknął się na olbrzymią podziemną jaskinię, która wydaje się, że pełni rolę więzienia.

Niestety, ta część Walencji pojawi się w naszej wersji Black Desert Online dopiero kilka miesięcy po premierze gry, ale i tak fajnie podejrzeć jak będą wyglądać te miejsca.