Wczorajszy dzień był dość ważny dla fanów Black Desert Online. Nie tylko gra ta zadebiutowała na Steam, ale i dodano do niej nową klasę – Striker.

Jeśli chodzi o premierę Black Desert Online na Steam, to należy podkreślić, że istniejące konta nie będą działać za pośrednictwem tego portalu. Wersja na Steam przeznaczona jest tylko dla zupełnie nowych graczy, którzy dodatkowo do 21 czerwca otrzymali dostęp do tymczasowych, zarezerwowanych dla nich kanałów Olvia_Steam. Z okazji premiery na Steam, do 31 maja obniżono także cenę tytułu z 9,99 Euro na 5,99 Euro. Chyba tak tanio jeszcze nie było?

Oprócz tego, wczoraj na serwery Black Desert Online trafiła spora aktualizacja. Dodała ona do gry czternastą klasę – Striker, nowe eventy, większą szansę na na wyhodowanie koni z wyższego tiera, zmianę w kilku questach oraz poprawiony interfejs, usuwając między innymi animację zachowań zwierząt pomiędzy przełączaniem ich trybu.

Jeśli chodzi o eventy, to oczywiście część z nich jest powiązana z klasą Striker. I tak, do 14 czerwca levelując nową klasę otrzymuje się specjalne nagrody w postaci złota, black stone i kilku innych rzeczy. Także do 14 czerwca, wszyscy gracze mają szansę zdobywać w grze Striker Seals i wymieniać je na black stone. A jakby mimo tylu nagród, nadal brakowało Wam tych kamieni, to dodatkowo zwiększono szansę na ich wypadanie… To nadal nie koniec, bo rozpoczęto nową turę ulubionej mini-gry użytkowników Black Desert Online – Black Spirit’s Adventure, a także do 7 czerwca obniżono ceny niektórych przedmiotów w Cash Shop.

Nie zapomnijcie także, że przez kolejne kilka dni możecie za 1 punkt lojalnościowy zgarnąć slot na dodatkową postać.

Niestety, wczorajszy dzień, to także złe wiadomości dla osób, które wykorzystywały exploita związanego z nodami i pracownikami. Kakao Games EU poinformowało, że podjęło działania przeciwko osobom przyłapanym na wykorzystywaniu tego exploita i trwale usunięto ich z gry. Dobra wiadomość dla wszystkich graczy, którzy nie cierpią oszustów…

I na koniec jeszcze jedna informacja związana z klasą Striker. Może i trafiła ona do zachodniej wersji Black Desert Online dopiero wczoraj, ale w wersji koreańskiej jest już dostępna od miesiąca. I właśnie dlatego, tamtejsi gracze otrzymali wczoraj broń Awakening dla Strikera – olbrzymią złotą rękawicę, przywołującą klona tej postaci, który to może wykonywać kilka podstawowych ataków. Poniżej zamieszczam zwiastun tegoż przebudzenia.