Wraz z lutową aktualizacją gry, która to spodziewana jest w tym tygodniu, do ArcheAge trafi zupełnie nowy system – synteza kostiumów.

Jednym z najważniejszych elementów nowego systemu jest to, że statystyki nie zostaną dodane do kostiumów, jakie obecnie posiadają gracze. Zamiast tego, gracze będą musieli zakupić Kostium Bazowy i to właśnie na nim rozwijane będą wszystkie statystyki.

Kostiumy Bazowe będzie można zakupić:

  • ze sklepu gildiowego za 200 pretiża,
  • wyspy Mirage za 200 Gildia Stars,
  • lub też za 100 tokenów lojalnościowych.

Do wyboru bedą cztery typy kostiumów – w zależności od stylu walki: na bliski lub daleki zasięg, dla magów oraz lekarzy. Wybranie odpowiedniego kostiumu związane jest ze statystykami, jakie będą dla niego dostępne. Na początku podnoszenia poziomu kostiumu, pula opcji jest nieco limitowana, ale specyficzna do wybranego typu. Dla przykładu, kiedy gracz wybierze Melee Basic Costume, ma szansę otrzymać takie statystyki jak max health, physical defense, magic defense, czy redukcja obrażeń.

201602_archeage_regrade_stat_screen

Kiedy zdecydujecie się na zakup danego Kostiumu Bazowego, to będziecie musieli użyć kamieni Synthium aby go ulepszyć i odblokować statystyki. Synthium można będzie znaleźć w sakiewkach wypadających z przeciwników NPC na Aurorii, w tym w Bibliotece, a także w Mistsong Summit i z Bossów.

Normalnie Synthium wypadać będzie w formie odłamków (shard), gdzie 10 z nich łączy się w Clear Synthium Stone. Kiedy posiadać będziecie dwa kamienie, to możecie je połączyć z kostiumem w zakładce Synthesis. Wyższe poziomy kostiumów wymagać będą craftowanych wersji kamieni Synthium, do których bazą wyjściową są podstawowe kamienie – Clear Synthium Stone. Począwszy od poziomu Rare kostiumu, do ulepszenia kostiumu potrzebne będą Vivid Synthium Stone. Co ciekawe to to, że kamienie służące do ulepszania kostiumów będzie można sprzedawać na Auction Hause, a do tego dostępne będą za punkty lojalnościowe.

201602_archeage_regrade_costume_interface

Kostiumy będą odblokowywać nowe statystyki na poziomie grand, arcane oraz heroic. Jeśli otrzymacie statystykę, która Wam nie odpowiada, to będziecie mieli szansę ja zmienić w momencie wbijania poziomu kostiumu. W przyszłości system ten odblokowany zostanie do poziomy Mythic.

Co ciekawe Kostium Bazowy nie zmienia wyglądu postaci, kiedy zostanie włożony w odpowiedni slot. Jeśli chcecie zmienić swój wygląd używając przy tym kostiumu ze statystykami, to bedziecie musieli nałożyć na niego wygląd Waszego ulubionego kostiumu.

Aby usunąć wygląd wystarczy zakupić u General Merchant Extraction Alembic za 100g, który to usunie wygląd z Waszego Kostiumu Bazowego i otrzymacie go z powrotem w postaci skórki, która można nałożyć na inny kostium.

No i jeszcze jedna ważna rzecz. Statystyki na kostiumie bazowym dostepne będą tylko przez 30 dni. Po tym czasie, jeśli będziecie chcieli aby ponownie zostały aktywowane, to kostium musi zostać wyszorowany za pomocą specjalnego mydła – Synthium Soap, które będzie można zakupić u General Merchant za 120g. Kiedy kostium zostanie umyty, statystyki zostaną aktywowane na kolejne 30 dni.

No i co sądzicie o tym systemie?