Po podziale H1Z1 na na Just Survive oraz King of the Kill, wielu fanów trybu survivalowego zadaje sobie pytanie jakie plany ma ekipa DayBreak Games względem tej gry.

Już w najbliższą środę, o północy czasu polskiego, odbędzie się stream na którym gracze będą mogli poznać osoby pracujące nad tym trybem oraz usłyszeć o planach na przyszłość.

201602-h1z1-survive-stream

W międzyczasie natomiast, na sugestie graczy dotyczące proponowanych zmian w Just Survive, jeden z członków tego zespołu dał do zrozumienia, że kierunek w którym podąża ekipa tej gry z pewnością spodoba się graczom.

Jak prawdopodobnie wiecie, musieliśmy wrócić do podstaw i zmienić wiele rzeczy, aby uczynić grę lepszą. Zajęło to trochę czasu. Nad zmianami tymi pracowały osoby związane z kodem oraz grafiką, podczas gdy projektanci zajęci byli planowaniem tego jak wyglądać będzie survival. Nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów, ale będzie się Wam to podobać.

[…]

Kiedy tworzymy pewien typ gry po raz pierwszy, związana jest z tym pewna ilość wymyślania lub spekulacji nad tym jak ciężka będzie, czy też jak długo czasu to czy tamto zajmie czasu. Wszystko to sprowadza się do prób i błędów. Do tej pory mieliśmy dobry okres próbny i znaleźliśmy mnóstwo błędów po naszej stronie i teraz tworzymy nową wersje gry bazując na tych informacjach.

Wiele rzeczy może być zmienianych – i to aż do końca. Taka jest natura bestii. Rzeczy będą wprowadzane, które wszystko zepsują. Nie ma szans aby przewidzieć jaki wpływ na wydajność gry będzie mieć 1000 graczy budujących bazy i walczących z zombie.

Co ciekawe jednak, to to, że po komentarzach tych gracze Just Survive zasugerowali ekipie H1Z1 iż byliby zainteresowani serwerem, na którym nie będzie można budować baz – „nomad serwer„. Na serwerze tym gracze nadal mogliby znaleźć i wytworzyć różnego rodzaju rzeczy, oprócz szop, fundamentów, ścian, itd. Chodzi tutaj o to, żeby nowi gracze mieli większą szansę przetrwania i żeby nie było możliwości zbierania tysiąca naboi do broni, samochodów, itd.

Zważywszy na to, że według deklaracji DBG decyzja o podziale gry zapadła po prośbach graczy, istnieje szansa, że devsi mogą zgodzić sie na wprowadzenie takowego serwera.

Co myślicie o tym pomyśle? Zagralibyście na „nomad” serwer w H1Z1: Just Survive?

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joe Rachitynowy

😐 „na prośbę graczy”, no cóż, marketing też gra w grę więc może prosić 😛

M4rcinQ

Też mnie to rozbawiło. Ciekaw jestem którzy gracze i gdzie prosili o podzielenie gry…

Kinya

No jak ludzie na Reddit szukali tej prośby, to jakoś jej nie znaleźli 🙂 Jedyne co znaleźli to jeden komentarz pół roku temu, który zasugerował podział gier 🙂