Piątkowy komunikat o podziale H1Z1 na dwie gry, z pewnością zaskoczył fanów tego tytułu.

Oczywiście najgoręcej było na Reddit, gdzie gracze mieli sporo wątpliwości, które próbował rozwiać najnowszy ulubieniec H1Z1 – RadarX. Oto najciekawsze pytania i odpowiedzi związane z tym podziałem:

 • Czy zmiana ta oznacza, że tryb survivalowy przestanie być w końcu ignorowany? [link]

O ile aktualizacje z tym związane może nie były wprowadzane tak szybko jak społeczność oczekiwała to survival nigdy nie był ignorowany. Teraz będą dedykowane osoby, pracujące nad tym trybem.

 • Jeśli teraz są dwie ekipy developerskie, czy to oznacza, że prace będą przebiegać szybciej, zważywszy na to że skupione będą na surviavlu, a nie na mechanice BR?

To trudne pytanie, zważywszy na liczbę zmiennych związanych z rozwojem gry. Ktoś, kto jest skoncentrowany na jednym zadaniu z natury rzeczy skończy prace szybciej. Nie oznacza to jednak, że aktualizacja jakich się spodziewacie będą pojawiać się szybko. Planujemy ujawnić nieco więcej informacji na ten temat podczas streamu poświęconego H1Z1: Just Survive.

 • W jaki sposób planujcie naprawić wszystkie poważniejsze błędy przed premierą H1Z1: King of the Kill? [link]

Gra nie będzie idealna, ponieważ żadna gra online nigdy nie jest. Zawsze będzie jakiś problem z balansem i wydajnością, który będzie musiał zostać rozwiązany, Oczywiście naszym celem jest wyznaczenie priorytetów i uczynienie tego doświadczenia tak wyjątkowym, jak to możliwe.

 • Czy możecie powiedzieć, czy ulepszenia gry i nowe treści będą pojawiać się coraz częściej, w miarę, jak zbliżać będzie się data premiery H1Z1: KotK? [link]

Jeszcze w tym miesiącu będzie livestream, gdzie omówione zostaną rzeczy nad którymi pracujemy i podzielimy się naszymi planami. Nie oczekuję, że mi uwierzycie gdy powiem, że będzie to ekscytujący rok dla gry, dlatego też mamy nadzieję, że to udowodnimy w miarę upływu czasu.

 • Kolejne obietnice. Przez ostatni rok słyszeliśmy wiele obietnic.

Nikt nie neguje, że musimy wprowadzić kilka zmian w naszym podejściu. Rozumiem, że gracze się wahają. Poczekajcie i zobaczcie.

 • Jest duża szansa, że survival otrzyma teraz o wiele więcej uwagi… [link]

Just Survive ma teraz większą dedykowaną ekipę niż kiedykolwiek. Podział H1Z1 na dwie gry da każdej wersji więcej zasobów, jakie one potrzebują. To bardzo dobra wiadomość dla obu gier.

 • Czy rzeczy nad którymi pracuję ekipy H1Z1 będą współdzielone przez obie gry? Rzeczy takie jak skórki, bronie, budynki, NPC itd? Chodzi mi o to, czy będą takie sytuacje, kiedy H1Z1: KotK otrzyma nową skórkę, a H1Z1: Just Survive nie? [link]

Chociaż będzie jakaś wymiana ( bo jest bez sensu tworzyć rzecz dla jednej gry, która nie może zostać wykorzystana w drugiej grze), to w niedalekiej przyszłości podzielimy się większą ilością informacji na ten temat.

 • Czy możemy poznać obie ekipy? [link]

Poznacie te ekipy w nadchodzących tygodniach, zarówno dzięki blogom projektantów H1Z1 na stronie głównej gry, jak i livestreamom jakie zaplanowaliśmy.

 • Co się stanie z tym subredditem – zostanie podzielony na dwa? [link]

Nie ma planów aby rozdzielić ten subreddit. Przez ostatnie kilka miesięcy analizowałem ruch, trendy i zwyczaje. Czuję, że jesteście w dobrym miejscu i proste tagowanie tematów rozwiąże ewentualne problemy.

 • Czy to oznacza, że będzie reset serwerów 17 lutego (wipe)? [link]

Tak, 17 lutego będzie wipe. Jest wiele pracy, która musi zostać wykonana, dlatego też przeprowadzony zostanie całkowity wipe postaci oraz serwerów.

 

Free-to-Play

 • Czy porzucacie model Free-toPlay mimo, że taki był obiecany? [link]

Na ten moment nie ma w planach aby gra ta była F2P.

 • Nie mam nic przeciwko F2P, nie podoba mi się, że gra ta była sprzedawana jako F2P w przyszłości, a teraz to się zmieniło. [link]

Sprowadza się to do tego, że gra ta jest w Easrly Access, a to oznacza trwające prace. Czasami w trakcie procesu zmieniają się pewne rzeczy, w tym model biznesowy. Jesteśmy teraz na nowej drodze i wierzymy, że takie rozwiązanie będzie najlepsza dla nas oraz osób, które grają w nasze gry.

 • Czy będziecie oferować refundację, z racji tego, że zakupiłem tę grą kiedy była reklamowana jako F2P? [link]

Nie będziemy refundować gry. Rozumiemy, że jest to frustrujące dla Ciebie iż inne osoby nie będą mogły grać jako F2P, ale w zamian otrzymujesz drugą grę za darmo.

 

STEAM, gra i przedmioty

 • Co jeśli posiadam kopię tej gry w ekwipunku jako prezent? czy jeśli dam komuś klucz po 16 lutym, to osoba ta będzie musiała wybrać, która grę chce otrzymać? [link]

Kiedy klucz ten zostanie użyty, osoba, która go użyje otrzyma obie gry.

 • Czy to oznacza, że moje przedmioty „rare” zostaną zdublowane? [link]

Wszystkie przedmioty na koncie zostaną zdublowane kiedy gra zostanie podzielona. Wszystko w Marketplace na Steam wróci do Waszego ekwipunku i będzie trzeba te przedmioty ponownie umieścić w MarketPlace.

Zamiast posiadać Spodnie H1z1 #1, po podziale gry będziesz posiadał Spodnie Just Survive #1 oraz Spodnie King of the Kill #1 [link]

 • Po podziale gry, jeśli otworzę skrzynkę to czy skórki jakie otrzymam będą dostępne w H1Z1: Just Survivei H1Z1: King of the Kill? [link]

Po podziale gry, gdy otworzysz skrzynkę w jednej grze, przedmioty te nie zostaną zdublowane do drugiej gry. W momencie podziału gry, wszystkie przedmioty przypisane do konta zostaną zduplikowane do drugiej gry.

 • Co się stanie w dzień podziału gry? Czy będziemy w stanie zagrać w obie „nowe gry? Czy po prostu zostana dodane do bilblioteki na Steam i będziemy mogli w nie grać tak samo jak w stare „H1Z1”? [link]

W dzień podziału gry będziecie mieć obie gry w swojej bibliotece. Będą dwie strony gier na Steam, dwa centra społeczności, dwa zespoły developerskie oraz dwóch Community Managerów.

 • Czy to oznacza, że moje skórki, które zarobiłem lub kupiłem po podziale gry nie będą dostępne w obu grach? [link]

To będą dwie różne gry. Udzielimy więcej informacji na temat skórek i skrzynek w późniejszym czasie, ale tak – jeśli będziecie chcieli mieć jakiś przedmiot w obu grach, to będziecie musieli zarobić je w obu grach.

Skrzynka otworzone w danej grze po podziale H1Z1, da rzeczy, które będą dostępne tylko w tej grze. [link]

 • Czy jeśli 16 lutego zakupię 10 kluczy, to 17 lutego będą ich mieć 20? [link]

Tak. Będziesz mieć po 10 kluczy w każdej grze, czyli razem 20.

 • Czy jeśli zakupię grę teraz w promocji na Steam (14,99), to otrzymam obie gry po podziale? [link]

Jeśli zakupisz gry po promocyjnej cenie, nadal otrzymasz oba tytuły.

 • Czy osoby, które mają już H1Z1 nadal będą musiały zakupić bilety na eventy aby móc grać w King of the Kill? [link]

Ciągle pracujemy nad tym tematem, ale na ten moment bilety eventowe będą używane w KotK w podobny sposób, jak teraz czyli na Green Dawn i inne serwery ze specjalnymi eventami.

 • Posiadam H1Z1, czy to oznacza, że po premierze H1Z1: King of the Kill na Xbox One otrzymam ta grę za darmo? [link]

Wersje na konsole będą sprzedawane osobno.

————————————————

Jeśli uważacie, że wpis ten jest przydatny to zostawcie poniżej komentarz 😀