No dobrze, ja już nie wiem jak nazywać ekipę Gloria Victis – Speedy Gonzales w porównaniu do nich jest zbyt wolny!

Kolejny tydzień i znowu mamy aktualizację tej gry!

Tym razem twórcy Gloria Victis zdecydowali się na wprowadzenie nowych specjalnych terenów, położonych na północ od Stoneholm.  Od tej pory gracze wygnani za działania na szkodę własnej nacji będą się odradzać w odizolowanych obozach położonych na dwóch olbrzymich wyspach, tak długo dopóki nie odpokutują swoich win ciężką pracą na rzecz swojej nacji. Dodanie tych wysp oznacza, że w połączeniu z terenami wprowadzonymi w zeszłym tygodniu, dostępny świat gry został powiększony o 25%! Dzięki przeniesieniu karnych punktów odradzania na nowe wyspy, bandyci i grieferzy mają znacznie dalszą drogę do startowych lokacji.

Także i lokacje startowe zostały odświeżone. Od teraz przeciwnicy NPC, tacy jak banici czy zbuntowani chłopi, znajdują się w widocznych obozach. Zmiana ta zdecydowanie poprawi doświadczenia nowych graczy, a także wskaże im kierunek dalszej podróży. Zgodnie z informacją podaną przez ekipę Gloria Victis, w niedługim czasie cały dostępny świat gry zostanie wypełniony podobnymi punktami zainteresowania oraz kolejnymi ciągami wydarzeń.

20160323_gloria-victis

Dzisiejsza aktualizacja wprowadziła także kilka zmian systemie PvP i walki. Doświadczeni gracze otrzymali nowe rodzaje dynamicznych wydarzeń do PVP, polegające na odbijaniu lokacji, które pozostają pod kontrolą wroga, a także rozbudowie lokacji znajdujących się we władaniu nacji gracza. Wydarzenia te będą zachęcać graczy z całej nacji do walki o terytoria i rozwijania ich ku chwale ojczyzny.

Istotnych usprawnień doczekała się również “Dolina Śmierci”, czyli arena turnieju PVP. Twórcy zdecydowali się na dodanie osłon, które umożliwiają atakującym ukrycie się przed ostrzałem łuczników, dzięki czemu mogą łatwiej dotrzeć do przyczółku z flagą. Ponadto, najemnicy NPC, którzy wspierają obie nacje, pojawiają się teraz bliżej obozów obu drużyn, dzięki czemu atakujący mogą ruszyć do natarcia razem z nimi i uderzyć na obrońców z większym impetem, zyskując większe szanse na odbicie przyczółku.

Ponadto, w odpowiedzi na sugestie graczy Gloria Victis, rozwinięty został także system walki gdyż do gry wprowadzono mechanizm perfekcyjnego blokowania. Zmiana ta oznacza, że gdy gracz rozpocznie blok w odpowiednim czasie, sparowany atak zużyje mniejszą ilość wytrzymałości, jednak spóźniona reakcja lub trzymanie bloku zbyt długo zaowocuje wyższym kosztem wytrzymałości. Dzięki tej zmianie umiejętności gracza będą liczyć się jeszcze bardziej podczas starć, bez podnoszenia niepotrzebnie trudności gry.

gloria-victis_widok-17

Pełne notki z dzisiejszej aktualizacji znajdziecie na stronie głównej gry. Ekipa Gloria Victis szykuje się do wprowadzenia gry na platformę Steam, natomiast już teraz możecie zakupić dostęp za jedyne 10 Euro.