Ludzie grają z wielu różnych powodów, począwszy od udowodnienia, że jest się sprawnym i można, aż do przyjemności z pokonania innego gracza. Ale czy wiedzieliście o tym, że powody te zmieniają się wraz z upływem Waszych lat?

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Quantic Foundry LLC, które z pewnością zaskoczy osoby powyżej 30 roku życia, okazuje się, że im jesteśmy starsi, tym mniej jesteśmy zainteresowani rywalizacją w grach… Czemu mnie to nie dziwi?

Na potrzeby tego raportu przebadano ponad 140.000 graczy, którzy zostali poproszeni o wybranie jednego z dwunastu powodów dla których grają: destrukcja, podekscytowanie, rywalizacja, komunikacja, wyzwanie, strategia, ukończenie wyzwania, potęga, fantazja, fabuła, projekt i odkrywanie.

gamers-motivationPo porównaniu odpowiedzi okazało się, że wraz z upływem czasu coraz mniej nam zależy na rywalizacji z innymi graczami i coraz częściej sięgamy po gry strategiczne…

Dodatkowo, dzięki badaniu temu odkryto, że chociaż instynkt rywalizacji z innymi graczami jest najwyższy wśród młodych mężczyzn, to różnica ta zanika pomiędzy płciami, gdy gracz osiągnie wiek 35 lat. To pewnie wpływ rodziny…

201602-badanie-Competition

Zważywszy na to, że średnia wieku graczy stale wzrasta, są to z pewnością ważne informacje dla twórców gier. Mimo to, warto pamiętać o tym, że badanie to niekoniecznie jest wskaźnikiem tego jak za 20 lat będą grać obecni 18-latkowie. Czasy się zmieniają i przyszli 40-latkowie, w porównianiu z dzisiejszymi, mogą lubić ostrą rywalizację!

Ja mogę dodać jedno – już wiem skąd wzięło się w ostatnim czasie moje zamiłowanie do Banished!

A jak to jest z Wami? Nadal lubicie rywalizować z innymi graczami, czy jednak nie jest to dla Was już takie ważne jak kiedyś?