Ostatnio natrafiłam na takie ogłoszenie, które lekko mnie zszokowało: „Szukamy nowych ludzi do grania, jesteśmy staruchami 20+„…

Gdy zapytałam się czy bycie 20+ automatycznie oznacza bycie staruchem, to okazało się, że ten przedział wiekowy to jeszcze nie, ale „40+ już tak„.

Erm… Czyżby powrót średniowiecza? To właśnie wtedy osoby 40+ uważane były za stare i mądre, oczywiście o ile udało im się dożyć tak sędziwego wieku.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że w umysłach wielu osób przeciętny gracz nie ma jeszcze tyle lat aby móc głosować i siedzi skulony w piwnicy rodziców zabijając w grze wszystko co popadnie, ze swojej wypasionej wirtualnej broni.

No cóż, muszę Was rozczarować.

Okazuje się, że zgodnie z raportem ESA dotyczącym faktów z branży gier, przeciętny wiek gracza w 2015 roku to 35 lat!

blog-esa-wiek-2015

W tym samym raporcie podaje się, że średni wiek kobiet grających wynosi obecnie 43 lata. Co to oznacza dla mnie? Prawie się łapię w średnią, ale jeszcze ją zaniżam 😀

No więc czy bycie 40+ oznacza, że jestem już w tym przedziale wiekowym, w którym absolutnie nie powinnam myśleć o grach, ale zająć się na przykład dzierganiem sweterków? Może to Was zaskoczy, ale nie myślę o sobie jako o staruszce. No dobrze, czasami mi się zdarza, szczególnie gdy mam problem z zaprogramowaniem myszki, czy klawiatury – jak dla mnie jest to magia wręcz nie do ogarnięcia. Wracając do tematu – nie wiem dlaczego, ale zdecydowanie bardziej wole rozmawiać o branży gier komputerowych, o nowościach i tych przemijających już grach, niż o… kosmetykach. Szok, prawda? Zdziwi Was pewnie informacja, że otrzymując prezenty najbardziej cieszę się z tych związanych z komputerem i grami. Naprawdę.

Przypominam, że 10 lat temu niewiele kobiet przyznawało się do grania w gry komputerowe, a niedawne badania pokazują, że proporcje te wyrównały się w ostatnich latach. To samo jeśli chodzi o wiek. Widzę, że coraz młodsze osoby zaczynają grać i troszkę mnie to smuci, ale… czasy się zmieniają i trzeba to starać się zrozumieć. To samo jeśli chodzi o wiek graczy.

Kolejna szokująca informacja – co niektórzy siedemdziesięciolatkowie streamuja swoje przygody w świecie gier MMO. Ba, nie wiem czy wiecie, ale jedna z polskich graczek i blogerek ma ponad 65 lat!

Więc zaczynając nowy rok oznajmiam: Mam 40+ lat, nie jestem staruszką i nie zawaham się zainteresować, opisać oraz zagrać w kolejną grę, która zwróci moją uwagę!