W dniu dzisiejszym Pearl Abyss oraz Daum Games zorganizowało konferencję, na której ujawniono plany dotyczące Black Desert Online na kolejny rok.

Zacznijmy od broni Awakening:

  • Ninja otrzyma możliwość jednoczesnego użycia kilku mieczy (od 3 do 5)

2016_bdo-konferencja-4-ninja

  • Kunoichi w akrobatyczny sposób będzie posługiwać się dużym chakramem

2016_bdo-konferencja-5-kunoichi

  • Wizard Awakening to możliwość użycia elementów Wody i Ognia

2016_bdo-konferencja-6-wizard

  • Witch natomiast do dyspozycji dostanie magię Ziemi i Błyskawic

2016_bdo-konferencja-6-witch

Pearl Abyss oraz Daum Games planują wprowadzić do gry w ciągu najbliższego roku wiele nowych regionów. Jednym z największych będzie Ocean, a co za tym idzie do gry wprowadzona zostanie nowa profesja – żeglarstwo, dzięki rozwinięciu której będzie można nauczyć specjalnego sposobu nawigacji potrzebnego do pokonania oceanu.

2016_bdo-konferencja-1

Ma on być kilka razy większy od pustyni Walencji i jeszcze bardziej od niej niebezpieczny.  Znaleźć będzie można na nim wiele wysepek – niektóre z nich trzeba będzie podbić. Także w głębinach gracze znajdą ciekawe rzeczy do robienia, takich jak odkrywanie ruin oraz znajdywanie na dnie morskim zatopionych skarbów.

2016_bdo-konferencja-2

Aby móc bezpiecznie pokonywać ten ocean gracze będą mogli wybudować dwa nowe wielkie statki: galeon wyposażony w działa oraz statek handlowy. Z tego co się orientuję, galeony będzie można wybudować w domach gildiowych, natomiast statki handlowe będą mogły być operowane przez pracowników.

 

2016_bdo-konferencja-3

Po drugiej stronie oceanu gracze odkryją nieznane lądy, w tym olbrzymi port, który na poczatku będzie wykorzystywany w celach handlowych.

Także rybactwo zostanie rozwinięte, gdyż gracze będą mogli obserwować ławice ryb i krążące nad nimi mewy. Poruszanie się zgodnie z ich kierunkiem z pewnością znacznie przyspieszy połowy.

Jeszcze tego lata do gry dodanie zostanie nowy obszar – Kamasylvia, kraina elfów, w której gracze znajdą nowe miasta oraz Bossy. Z tego obszaru wywodzić się będzie nowa rasa – Mroczny Elf, która specjalizować się ma ataku wręcz. Zgaduję, że chodzi o kogoś w stylu Shadowknighta, czyli wielki miecz i ciemna magia.

2016_bdo-konferencja-7-elf

2016_bdo-konferencja-7-elf-2

2016_bdo-konferencja-7-elf-3

2016_bdo-konferencja-7-dark-elf

Region Kamasylvia został zapowiedziany już jakiś czas temu i pierwsze zdjęcia mieliśmy szansę obejrzeć w styczniu.

Kolejne plany związane są z wprowadzeniem ziem należących do Gigantów, które położone będą na południe od Calpheon.

2016_bdo-konferencja-8-giant

2016_bdo-konferencja-8-giant-2

Dodatkowo do gry wprowadzony zostanie kolejny poziom koni – IX. Tym razem jednak, konie z tego poziomu otrzymają specjalne zdolności, które delikatnie zmienią ich wygląd:

  • bonus do ataku – Koń z Piekła rodem

2016_bdo-konferencja-9-kon-atak

  • redukcja obrażeń z upadku z wysokości – Pegaz

2016_bdo-konferencja-9-kon-pegaz

  • Buff dla grupy – Jednorożec

2016_bdo-konferencja-9-kon-jednorozec

Oprócz tego Pearl Abyss pracuje nad wprowadzeniem do gry systemu czatu głosowego, systemem bounty (możliwość nałożenia nagrody na graczy) oraz dodaniem nowej zawartości dla grup.

Wydaje mi się, że wspomniano też coś o możliwości hodowli słoni, no chyba, że bardziej wchodzi o wprowadzenie petów „baby elephant” 🙂

Co sądzicie o tych zapowiedziach?

Źródło