W dniu wczorajszym rozpoczęła się konferencja E3 i na prezentacji Electronic Arts mieliśmy szansę dowiedzieć się, o nadchodzących tytułach tej firmy.

Titanfall 2

Jeszcze zanim rozpoczęła prezentacja, wyciekł zwiastun kampanii jednoosobowej w Titanfall 2.

Vince Zampella z Respawn Entertainment, studia tworzącego kolejna wersję Titanfall, obiecał rozbudowany system progresji postaci oraz sześć nowych tytanów wraz z dużymi możliwościami personalizacji wyglądu. Premierę gry zapowiedziano na 28 października, ale zanim to nastąpi spodziewać się można beta testów.

Dodatkowo twórcy gry ujawnili, że wszystkie dodatkowe tryby, jak i mapy będą udostępnianie po premierze za darmo.

No cóż, miejmy nadzieję, że twórcy gry dopracowali kod i w grze tej nie będzie tyle oszustów, jak to miało miejsce po premierze Titanfall.

Mass Effect: Andromeda

Zgodnie z zapowiedzią Aaryna Flynna z BioWare gra ta będzie oferować sporą swobodę, a to dzięki wykorzystaniu silnika Frotbite. Na zaprezentowanym zwiastunie możemy zobaczyć nowe planety, obcych i postacie, a także jak wyglądały prace nad grą.

Battlefield 1

Podobno żadna bitwa nie będzie podobna. Zniszczenie, pogoda, bronie oraz pojazdy mają wyróżnić ten tytuł oraz mieć wpływ na rozgrywkę. Gracze będą w stanie sterować samolotami, opancerzonymi pociągami oraz innymi pojazdami o wyjątkowej mocy oraz możliwościach.

Dodatkowo ujawniono tryb Operacje, który to ma ponoć zrewolucjonizować rozgrywkę wieloosobową. W Battlefield 1 gracze będą rozgrywać serię połączonych na wielu frontach walk, a ich działania będą mieć swoje konsekwencje.

Tuż po zakończeniu konferencji, Electronic Arts zaprezentował jak wyglądać będzie przykładowa walka w tej grze, w której to wzięło udział 64 graczy podzielonych na dwie drużyny.

Star Wars

Electronic Arts ujawniło także plany związane z istniejącymi, jak i powstającymi grami osadzonymi w świecie Star Wars. Niestety nie podano żadnych konkretów, oprócz tego, że w przyszłym roku spodziewać się można kolejnej odsłony Star Wars Battlefront.

No to na tyle by było, jeśli chodzi o ważniejsze informacje z prezentacji Electronic Arts. Troszkę zaskoczyła mnie wiadomość o darmowych mapach i trybach dla Titanfall 2, zważywszy na to, że największym zarobkiem EA są właśnie liczne rozszerzenia do ich gier.