Ostatnio usłyszałam opinię, że na blogu zamieszczam informację tylko o „cukierkowo” wyglądających grach. Więc dzisiaj Drodzy Czytelnicy, przybliżę Wam horrorowaty Projekt Dogmat (obecnie Dogma: Eterenal Night).

Twórcy tej gry przyznają, że zainspirowani zostali World of Darkness – MMORPG tworzonym przez CCP, nad którym to prace zostały zawieszone jakiś czas temu. I powiem Wam uczciwie do tej pory dziwię się tej decyzji, szczególnie, że DUST 514 – inny projekt CCP do którego trafiły fundusze, okazał się zupełnym fiaskiem.

To właśnie po zawieszeniu prac nad World of Darkness, fani tego tytuły powzięli decyzję o tym, że ten kreowany przez kilka lat świat nie może bezpowrotnie zniknąć.

Na tą chwilę nie znamy zbyt wiele szczegółów jeśli chodzi o samą rozgrywkę w Project Dogmat. Owszem na stronie można znaleźć informacje o bezklasowym systemie progresji postaci, o ortodoksyjnej grupie religijnej oraz o permadeath, ale nadal nie wiele wiadomo o tym projekcie. Developerzy zaprezentowali jednakże pierwszy filmik na którym można zobaczyć jak będzie wyglądać miasto w tej grze.

Twórcy Project Dogmat przygotowują się także do uruchomienia w niedługim czasie kampanii na Kickstarter. Czy uda im się zebrać potrzebne fundusze? Czas pokaże…

No to co myślicie o tym projekcie? Ma szansę powodzenia, czy też gracze nie za bardzo lubią się bać?

Poprzedni artykułKinyoteka: Jesienne dylematy
Następny artykułVanu Element…
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Kiniuś , wreszcie coś o odpowiednim klimacie. Proszę śledzić temat 🙂

Raido Lato

Czyżby takie mroczniejsze apb z perma-śmiercią?

kapitan_laweta

ciekawe ciekawe, wiadomo bardziej o co w grze ma chodzic?