Edengrad to powstający polski MMORPG tworzony przez niezależne studio Huckleberry, w którym to gracz będzie musiał przetrwać w nieprzyjaznym, post-apokaliptycznym świecie.

Zgodnie z opisem na Wspieram.to Edengrad to sandbox, w którym gracze nie będą mieć z góry ustalonego celu, ale każdy będzie mógł wybrać indywidualna ścieżkę rozwoju oraz interesujące ich specjalne zadania.

Akcja gry dzieje się na ziemi zniszczonej przez liczne wojny gdzie gracz wciela się w postać, której przodkowie przeżyli klęskę planety w specjalnym podziemnym schronie.

W założeniach gra ta ma mieć bardzo rozbudowany system craftu, gdzie gracz z zebranych surowców będzie mógł wytworzyć praktycznie wszystko począwszy od krzesła, aż po ściany bazy. Wiele użytecznych przedmiotów, takich jak broń czy nakrycia głowy, będzie można znaleźć także w świecie gry.

Edengrad_BanditFortress_2

Twórcy dali graczom możliwość rozwijania wielu przydatnych umiejętności takich jak stolarstwo, inżynieria, rusznikarstwo, gotowanie, hodowla zwierząt czy nawet farmerstwo. Muszę przyznać, że jeśli uda się zrealizować te założenia, to szykuje się bardzo ciekawa rozrywka.

Edengrad ma wyróżniać się mnogością możliwości rozgrywki jaka będzie oferowana graczom. Osoby lubujące się w eksploracji będą mogły przeszukiwać ruiny starych miast. Zwolennicy ciekawych historii mogą zanurzyć się w fabule gry, a osoby z zacięciem konstruktorów mogą poświęcić większość czasu na tworzeniu miast. A jak to wszystko się znudzi, to zawsze można mordować przeciwników począwszy od małych zwierząt po mutanty stanowiące spore zagrożenie.

Gracze będą mieli duże możliwości personalizacji postaci: od wyboru fryzury, wyglądu poszczególnych części twarzy (nos, usta, itd), aż po dobór ubrania. Stroje dla postacie będzie można znaleźć, jak i wytworzyć z dostępnych surowców.

edengrad_frankowsky

Jak widać plany są wielkie i mam szczera nadzieję, że nic nie stanie twórcom na przeszkodzie w realizacji ich marzeń.

Na tą chwilę twa zbiórka pieniędzy na serwery, tak aby pierwsi gracze mogli uzyskać dostęp do Edengrad w bardzo popularnym ostatnio – wczesnym dostępie. Czy uda im się zebrać te pieniądze? Miejmy nadzieję, chociaż dziwi mnie fakt, iż zdecydowali się na zbiórkę pieniędzy na polskim portalu, a nie na Kickstarter.

Poprzedni artykułKiedy zobaczymy nowy tryb gry w PlanetSide 2?
Następny artykułPredator na Hossin!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wpłacę w przyszłym miesiącu 250 PLNów ktoś się podpisuje i jedzie ze mną? -.o

Zhar

Jako, że na forum (starym już niestety nie działającym) siedzę od bardzo dawna to dodam tylko, że według chłopaków z Huckleberry będzie można:
– tworzyć miasta zarządzane przez graczy (starzy bywalcy forum mieli już nawet rozpiskę na 2 miasta i wybrane władze, żeby ogarnąć je jak najszybciej po wyjściu gry),
– mapa będzie podzielona na kilka stref, czyste pvp bez ograniczeń, strefy gdzie jeżeli kogoś zabijesz ten ktoś może wystawić za Tobą list gończy oferując jakąś nagrodę, strefy z wyłączonym pvp,
– handel i ceny towarów mają się opierać o graczy. Będziesz chciał handlować w mieście ? Musisz opłacać podatek zarządcom miasta.