Jeśli myślicie, że nie obserwuję tego tytułu, to jesteście w błędzie. Jakże mogłabym przegapić premierę gry, która oferować będzie kilka moich ulubionych elementów: sci-fi, wielki świat i eksploracja.

No Man’s Sky jest naprawdę MASYWNĄ grą. Masywna w sensie skali, gdyż znajdą się w niej tysiące galaktyk zapełniona 18 kwardylionami proceduralnie generowanych planet! Liczba ta oznacza, że zajęłoby to 10 lat wszystkim mieszkańcom Ziemi odkryć wszystkie planety w No Man’s Sky i to pod warunkiem, że każdy z nas odkrywałby 500 planet na minutę!  Tak właśnie masywna jest ta gra. A co ciekawe, pomimo swojej masywności, zajmuje tylko 6GB danych na dysku, z czego zdecydowana większość to muzyka.

Dla takiego gracza jak ja, który uwielbia zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, gra ta jest po prostu wymarzona.

Gra ta jest ponoć tak wielka, że szansa na spotkanie innego gracza jest znikoma. Warto też wspomnieć o ty, że każda z planet zapełniona jest unikalnymi stworzeniami oraz roślinnością – oczywiście, o ile jest na niej życie. Z tymi wszystkim planetami oraz stworzeniami, które to będą mogły być nazwane przez graczy, jest jasne, że samotne zwiedzanie tego świata zajmie nam wiele czasu. Właśnie dlatego też najnowszy zwiastun tej gry, poświęcony został temu aspektowi.

Premiera No Man’s Sky zaplanowana została w Europie na 10 sierpnia na PC i PS4.

Ktoś z Was ma zamiar się skusić i zakupić ten tytuł?