Nieuchronnie zbliżamy się do premiery No Man’s Sky, która to dla wersji na PC została lekko opóźniona, więc nie ma co się dziwić, że studio Hello Games opublikowało kolejny zwiastun.

Tym razem mamy okazje dowiedzieć się co nieco o przetrwaniu w No Man’s Sky, gdzie ewidentnie wszytko będzie próbować nas zabić.

O ile niektóre z napotkanych planet będą przepiękne i spokojne, to na wielu z nich występować będą ekstremalne warunki, które z pewnością nie ułatwią przetrwania. Na niektórych planetach będą panować ekstremalne temperatury, począwszy od bardzo niskich, aż do upałów nie do wytrzymania – podczas gdy na innych gracze napotkają toksyczne deszcze, promieniowanie czy nawet planety bez lądu.

Dla nieprzygotowanych graczy, przetrwanie na tych planetach będzie sporym wyzwaniem. Każda sekunda spędzona w ekstremalnych warunkach, będzie stopniowo niszczyć osłonę ochronną postaci, a ta może być odnowiona tylko w bezpiecznych miejscach lub też naładowana – oczywiście o ile gracz posiadać będzie odpowiednia technologię. Poprzez ulepszanie technologii pancerza, gracze będą mogli przeżyć nieco dłużej w ekstremalnych warunkach, wyżej skakać, czy też szybciej biegać.

Niezależnie od tego w jaki sposób umrze gracz, czy to od ataku kosmicznego pirata, czy też w szponach dzikiego stworzenia, śmierć będzie mieć realny wpływ na rozwój danej postaci. Gracz straci surowce, używana przez niego technologia zostanie uszkodzona, a ciało odrodzi się w ostatnim zapamiętanym punkcie. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo…

4 KOMENTARZE

  1. Zawsze jakiś plus takie ekstremalne planety. Nie będzie się latało bez zastanowienia od jednej do drugiej za łatwymi zdobyczami.

Comments are closed.