Rok 2022 był z pewnością pracowity dla studia Hello Games. Po aktualizacjach Sentinel, Outlaws, Leviathan i Endurance, twórcy udostępnili graczom No Man’s Sky aktualizację 4.0 –  Waypoint, skupiające się na zmianach związanych z rozgrywką.

Waypoint wprowadza wiele zmian w rozgrywce, wliczając w to ulepszony ekwipunek, kamienie milowe, katalogowanie i nowe tryby gry. Dodajcie do tego ponad setkę innych mniejszych zmian o które prosiła społeczność i już wiadomo, że jest co świętować.

Dzięki połączeniu technologii i cargo w ekwipunku postaci oraz statku, czytelność interfejsu ekwipunku została znacznie ulepszona. Dodatkowo, znacznie zwiększono jego pojemność.

Nowy tryb relaksacyjny skupia się na eksploracji. Nowe opcje dostosowywania rozgrywki umożliwiają graczom na dowolne ustawienie parametrów rozgrywki związanych z przetrwaniem, rzemiosłem, walką i sterowaniem – nawet w trakcie rozgrywki.

Powracający gracze mogą zajrzeć do nowego portalu informacyjnego podsumowującego ich cele i postępy. Doświadczeni gracze natomiast ucieszą się ze zwiększenia maksymalnego poziomu postaci oraz z nowego systemu kamieni milowych, nowych przedmiotów kolekcjonerskich oraz nowych wyzwań.

Prócz tego do gry dodano rakietę handlową, nowe rzadkie i egzotyczne meteoryty, automatyczne zapisywanie rozgrywki, nowe efekty wizualne w kosmosie oraz w interakcjach z Atlasem, katalog przepisów do gotowania i przetwarzania.

Wraz z wersją 4.0, No Man’s Sky zadebiutował także na Nintendo Switch.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułZnamy datę premiery Piaskobrzegów i nowych serwerów w New World
Następny artykułNew World: wszystko co musicie wiedzieć o runach sercach