Studio WildCard, twórca ARK: Survival Evolved przygotowuje się do uruchomienia trybu prymitywnego w tej grze i dlatego też ujawniono czego mogą oczekiwać gracze, którzy zechcą wypróbować ten tryb.

Wizja tego, co uważana jest za „prymitywne” może się różnić i właśnie dlatego twórcy gry uprzedzają, że w trybie tym nie będzie elektryczności, ale nie będzie on aż tak prymitywny i gracze nie cofną się do epoki kamienia łupanego. O ile elektryczność i inne rzeczy nie będą dostępne w  trybie Primitive+, to jednak to wcale nie znaczy, że gracze nie będą mieć pewnych luksusów.

Tryb prymitywny usunie wszelkie nowoczesne udogodnienia, ale pozostawi graczowi rzeczy z którymi człowiek przetrwał ostatnie stulecia, a co niektórzy ludzie nadal tak mieszkają. Gracze PvP tez powinni być zadowoleni, gdyż tryb ten doda do gry większą ilość broni (siekiery, muszkiety i flinty) oraz inne sposoby rajdowania baz. Ale to nie koniec nowości, gdyż w trybie tym gracze dostaną do dyspozycji także większą ilość nasion jakie będą mogli posadzić, a nawet będą mogli wybudować rynek i postawić własny stragan do wymiany handlowej. Tryb ten doda 230 przedmiotów, które nie występują w grze podstawowej oraz trzy nowe poziomy budowania, które z pewnością przydadzą się gdy chce się obronić bazę przed najeźdźcami: drewno, cement i cegłę suszoną,

Nie wiem jak Wy, ale mnie ten tryb zaintrygował na tyle, że chyba go wypróbuję.