Zaskakujące jest, że studio Snail Games przez tak długi czas ukrywało informacje o pracach nad nową wersją Dark and Light. Kiedy jednak podczas Chinajoy 2016 zaprezentowano światu tą grę, to okazało się, że już niedługo będziemy mogli w nią zagrać.

Niestety, studio Snail Games nie ma dobrej renomy wśród graczy, szczególnie ze względu na przyjęty przez nich system monetyzacji wydawanych przez nich gier. No cóż, zgodnie z zapewnieniami producenta Dark and Light, w tym przypadku studio to zdecydowało się zmienić dotychczasową politykę monetyzacyjną firmy – cokolwiek to znaczy. Lepiej nie zgadywać, a poczekać i zobaczyć tym bardziej, że pierwsze beta testy tej gry zaplanowano już na październik/listopad, a więc za dwa miesiące.

dark-and-light-stworzenia

Z racji tego, że gra ta ma mieć w sobie elementy sandboxowe takie jak chociażby trenowanie wierzchowców, czy też budowanie osad, Snail Games zdecydowało się uruchomić dwa rodzaje serwerów: PvP oraz PvE. I ta informacja bardzo mnie cieszy, gdyż już wiem, że zagram w ten tytuł chociażby tylko po to aby zwiedzić ten olbrzymi świat bez strachu, że jakiś niewyżyty gracz mnie zaatakuje.

40.000 kilometrów kwadratowych oznaczać będzie, że w grze dostępna maja być różnego rodzaju ekosystemy. Niektóre z nich będą bardziej pasowały klimatem do gry fantasy, ale devsi planuja tez wprowadzić dobrze znane graczom lasy, pustynie czy tez dżungle.

dark-and-light-art-3-mapa

Jeśli chodzi o system budowania w Dark and Light, to podobny ma być do tego w Rust. Zważywszy jednak na to, że będzie to gra fantasy, to do budowy osad gracze będą mogli użyć także magii. To jednak nie zmienia faktu, że aby móc postawić co niektóre elementy, trzeba będzie współpracować ze specjalistami, a więc graczami posiadające postacie wyspecjalizowane w budownictwie.

dark-and-light-osada-1

Głównym celem Snail Games jest stworzenie wiarygodnego i pięknego świata, który to gracze mają odkrywać poprzez eksplorację. Czym im się to uda? Czas pokaże, ale są spore szanse zważywszy na to, że gra ta powstaje na silniku Unreal 4.