Czy jesteście gotowi na kolejny survival? W Osiris: New Dawn z pewnością zachwyci Was piękno świata i przerazi to co na Was będzie tam czyhać.

W trakcie PAX West 2016 studio Fenix Fire Games, złożone z trzech osób, zaprezentowało grę, która tworzyli przez ostatni kilka lat. Trzeba powiedzieć, że oglądając zwiastun, jak i czytając relacje osób które miały szansę zagrać w demo, na ten moment pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne.

Osiris: New Dawn to nowy survivalowy sandbox z elementami horroru, osadzony w klimatach sci-fi, z premierą na Steam Early Access zaplanowaną na wrzesień 2016.

Akcja Osiris: New Dawn dzieje się w przyszłości. Gracz jest członkiem ekspedycji Osiris 2, lądującej awaryjnie na pustynnej planecie podczas podróży, której celem było dowiedzieć się co stało się z członkami misji Osiris 1. Awaryjne lądowanie oznacza jedno: gracze zaczną swoja przygodę z małą ilością zapasów i ich głównym zadaniem będzie przetrwanie. Tak – jeśli oglądaliście Marsjanina z Mattem Damonem, to będziecie musieli sami wymyślić sposób jak przetrwać w tym nieprzyjaznym środowisku. Nie – nie wiem, czy będziecie mogli sadzić ziemniaki. Wiem jednak, że zgodnie ze słowami twórców gry ich inspiracja były takie gry jak właśnie Marsjanin, Gravity, Prometeusz i, ale jest to moje podejrzenie – Pitch Black.

Ciekawostką jest, że w Osiris: New Dawn będzie można grać w trybie singleplayer lub też wieloosobowym – w tym przypadku gracze będą musieli opowiedzieć się po stronie jednej z frakcji: UNE (United Nations of Earth) oraz Outlanders. Pierwsza z nich jest skojarzona z rządem oraz bardzo zorganizowana, podczas gdy druga jest tak jakby połączeniem wszelkich kosmicznych wyrzutków, którzy nie chcę mieć nic wspólnego z zasadami ustalonymi przez UNE. Jeśli zdecydujecie się na rozgrywkę wieloosobową, to nie musicie – przynajmniej przez jakiś czas, martwic się o graczy przeciwnej frakcji, gdyż każda z frakcji zacznie swoją przygodę na innej planecie.

osirisnewdawn-6

Jako, że jest to survival, to gracze będą musieli znaleźć pożywienie oraz wodę aby przetrwać. No tak, ale akcja osadzona jest na planecie obcych nie do końca odpowiadającej warunkom panującym na Ziemii, więc aby móc się pożywić trzeba zdjąć hełm, a aby móc to zrobić, to trzeba zbudować jakieś schronienie z powietrzem. Całe szczęście, wygląda na to, że postać ma kilka dni zanim umrze z pragnienia lub głodu, więc powinno starczyć czasu na zbudowanie podstawowego schronu.

W trakcie dnia, gracze będą mieli szansę napotkać stada dziwnych stworzeń, które są agresywne tylko jeśli wkroczy się na ich teren. Noc podobno jest inną historią – i właśnie stąd moje skojarzenie z Pitch Black. Bez źródła światła nie będzie praktycznie nic widać, a co gorsza staniecie się łatwym celem dla innych, o wiele bardziej niebezpiecznych stworzeń, które aktywnie będą na Was polować.

osirisnewdawn-5

W grze dostępna będzie spora ilość pojazdów, które można wykorzystać do dalszych podróży i które mogą służyć jako schronienie w razie ataku tych bardziej agresywnych stworów: buggy, poduszkowce i inne. A w czasie Waszej nieobecności w bazie, stworzone przez Was roboty mogą zajmować się wyznaczonymi przez Was zadaniami, takimi jak chociażby wydobywanie surowców. Wspólne budowanie baz z innymi graczami pozwoli Wam na sprawniejsze stworzenie linii produkcyjnych wykorzystujących roboty, a co za tym idzie możliwość budowy statków kosmicznych aby udać się – kiedyś w przyszłości, na eksploracje innych planet. Piszę „w przyszłości” bo Osiris: New Dawn wystartuje na Steam Early Access i na początku dostępnych będzie tylko kilka najważniejszych systemów, a dopiero z czasem do gry dodane zostaną kolejne elementy.

Muszę powiedzieć, że tytuł zapowiada się ciekawie. A co Wy o nim myślicie?

 

https://www.youtube.com/watch?v=4zk19ElCaSM