Gry survivalowe cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród graczy. Nie ma się więc co dziwić, że w czasie trwających targów Gamescom 2016 ogłoszono powstawanie kolejnego survivalu – SCUM.

SCUM powstaje na silniku Unreal 4 i zgodnie ze słowami twórców ma to być bardziej dynamiczne doświadczenie, niż te znane z innych gier tego gatunku. Premiera zapowiedziana została na 2017 rok.

Scum-wyspa

Gracze wcielą się w rolę skazanego, który został zrzucony na więzienna wyspie i musi walczyć o swoje przeżycie, biorą jednocześnie udział w bezwzględnym reality show zwanym SCUM (Szumowiny). Otoczeni nieprzyjaznym środowiskiem, wrogimi graczami oraz hordami przeciwników AI, które sterowane są przez sieć telewizyjną, gracze będą musieli znaleźć sposób aby ucieć z tej przeklętej wyspy i dołączyć do armii rebeliantów. Aby zdobyć wolność trzeba będzie zawrzeć sojusze z innymi skazanymi, zwiedzić wyspę w poszukiwaniu zasobów, odkryć tajemnice oraz, co najważniejsze, przeżyć. Gracze, którzy będą się wyróżniać, mogą zdobyć sponsorów korporacyjnych, którzy to będą dostarczać im prezenty ułatwiające przeżycie. Reklama za wszelką cenę.

SCUM ma być skrzyżowaniem sandboxa z survivalem i oferować ma graczom:

  • rozgrywki single-, multiplayer oraz drużynowe;
  • personalizację wyglądu postaci;
  • rzemiosło oparte na rozwijanych umiejętnościach;
  • hordy przeciwników AI;
  • interaktywna historię;
  • system zdrowia i metabolizmu.

Co myślcie o kolejnym survivalu? Ma szansę powodzenia?

SCUM

Poprzedni artykułGamescom: Frontier o przyszłości Elite Dangerous
Następny artykułZadanie wykonane: Rivenspire ocalone!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Dieselowski

Mnie się pomysł podoba 😀