Tak, znowu pisze o Black Desert Online, ale nie mogę się oprzeć gdy dzieje się tam tyle interesujących rzeczy.

Ta gra oferuje wiele interesujących systemów, a jednym z nich jest zbieractwo. Zbierać można wszystko: kamienie, kwiatki, sok z drzew, skóry i mięso ze zwierząt, od czasu dodania wielkiej pustyni Valencia – także piasek. W sumie to nie zbieranie a przesiewanie, ale kto by się tam czepiał szczegółów…

No więc co złego z tym piaskiem? Okazuje się, że momentu wprowadzenia pustyni Valencia do gry, istniał błąd pozwalający graczom na przesiewanie piasku bez utraty energii. Ale to nie koniec, bo zapełniając cały ekwipunek postaci i mając w nim Hard oraz Sharp Black Crystal Shard, gracz otrzymywał właśnie te przedmioty i tylko gdy te przedmioty zostały wykopane konsumowana była energia. Dla osób, które nie do końca wiedzą – fragmenty te można sprzedać na Marketplace po kilka milionów złota za sztukę.

O Halloween i konnych wyścigach

Zważywszy na to, że przesiewanie piasku można było wykonywać podczas gdy gracza nie ma przy komputerze, czyli popularne AFK, to było to bardzo intratne zajęcie. Gracze wyliczyli, że zostawiając komputer włączony na kilka godzin można było zarobić nawet 200 milionów złota dziennie!

Kakao Games EU potrzebowało kilka dni by zareagować na ten problem i o ile nie naprawiono jeszcze tego błędu, to na ten moment uniemożliwiono graczom zakup szpadli do przesiewania piasku oraz pustych butelek na wodę. To nie koniec, bo wydawca Black Desert Online ma w planach ukarać osoby, które wykorzystywały ten błąd przez ostatnie dwa miesiące.

Jak z pewnością wiecie, w grze istniej błąd pozwalający graczom przesiewac piasek na pustyni nie ponosząc kosztów energii.

Gracze tracili energię tylko wtedy, kiedy wydobyli Crsytal Shard.

To oczywiście uważane jest za exploit i wykorzystywanie go narusza nasze Warunki Użytkowania gry. Prawidłowo funkcja ta powinna pobierać energię za każdą akcję, bez względu na odkryta nagrodę.

Prowadzimy dochodzenie, a gracze przyłapani na wykorzystywaniu tego exploita i innych podobnych sytuacji, zostaną ukarani.

Niestety, na tą chwile Kakao Games nie podało w jaki sposób gracze Ci zostaną ukarani.