Wygląda na to, że gigantyczne dinozaury i mityczne stworzenia zamieszkujące wyspy ARK, nie stanowią już wystarczającego wyzwania dla graczy i dlatego też studio WildCard zdecydowało się na kolejny krok.

Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na łamach PC Gamer, już za jakiś czas do gry trafią plecaki odrzutowe, pancerze dające różnego rodzaju bonusy oraz działa laserowe. I to nie tylko dla graczy, ale także i dla ich oswojonych zwierzaków!

Tek Tier, bo tak nazywać się będzie seria kolejnych aktualizacji, które przygotują graczy do wersji 1.0 ARK: Survival Evolved, która to zapowiedziana została na początek 2017 roku. Tak – w końcu doczekamy się premiery tej gry!

Proceduralnie generowane wyspy w ARK: Survival Evolved

Kolejne aktualizacje wprowadzą do gry tzw. „endgame”, jako że nowy rodzaj broni oraz wyposażenia będzie można stworzyć używając specjalnego i bardzo rzadkiego składnika – Element, który to otrzyma się za pokonanie nowych wyzwań, jakie pojawią się w grze w przeciągu kolejnych kilku miesięcy. Wraz z upływem czasu dodanych zostanie jeszcze więcej elementów cybernetycznych, wliczając w to podwodne bazy, które zapowiedziane zostały na początek przyszłego roku.

Każdy element z Tek Tier miec będzie potężne funkcje, które uczynią go pożądanym. Nakrycia głowy będą dodawały postaci przydatny interfejs, który podświetli stworzenia i innych graczy, a także zmieni kolor jeśli są oni przyjaciółmi, neutralni lub wrogami. Rękawice oferować będą super uderzenie, który będzie w stanie odesłać przeciwnika kilkanaście metrów wstecz. Element klatki piersiowej oferować będzie plecak odrzutowy, a dzięki spodniom gracze poczują się jak Flasha – tak szybko będzie może przemierzać wyspę i to przenikając przez wszystko co stanie na drodze.

Więcej na temat planów ekipy WildCard względem ARK: Survive Evolved będzie wiadomo, po tym jak ukaże się kolejny numer PC Gamer.

No i co Wy sądzicie o tym pomyśle drodzy czytelnicy?

20161113_ark_tek-tier-bazy-podwodne