Ostatnie kilka tygodni były bardzo intensywnym okresem dla projektantów studia Black Eye Games, twórców polskiego MMORPG Gloria Victis.

Dzięki wielu zmianom jakie trafiły w ostatnim czasie do Gloria Victis, gracze nie tylko mogą podpalać forty, ale i w grze pojawiły się trzy nowe osady, olbrzymie zmiany w rzemiośle, ulepszenia systemu składowania zapasów (inventory), a także dodano mnóstwo nowych wydarzeń.

Ale po kolei…

Jedna z ostatnich aktualizacji Gloria Victis wprowadziła możliwość podpalania drewnianych struktur należących do przeciwnika, takich jak fortyfikacje, gospodarstwa, czy tartaki. Wystarczy uderzyć je pochodnią i pojawi się ogień. Ta pojedyncza zmiana dolała nie tylko więcej oliwy do ognia walk, ale i wpłynęła na urozmaicenie mechanik oblężniczych, z racji tego iż obrońcy muszą teraz ugasić ogień, zanim budynki ulegną całkowitemu zniszczeniu.

Developerzy wprowadzili również liczne zmiany w systemie rzemiosła. Zmieniono przepisy związane z wydobywaniem rudy i metalurgią, a także dodano nowe rzadkie surowce potrzebne do wytwarzania broni najlepszej jakości.

Dodatkowo w grze pojawili się nowi kupcy NPC, którzy w zamian za punkty Glorii oferują graczom przydatne przedmioty, takie jak możliwość zresetowania atrybutów oraz umiejętności pasywnych.

Poza tym ulepszono osady należące do graczy oraz dodano trzy nowe lokacje – Lord’s Wrath Fort oraz forty Last Stand dla każdej nacji, gdzie miejsce mają specjalne eventy. Jeśli jedna z frakcji zdominuje drugą, to ich celem będzie spalić domy w pustym forcie, podczas gdy obrońcy będą musieli bronić ich własności. Dzięki tej zmianie, nawet przegrywająca frakcja ma szansę zdobyć chwałę w walce.

W tej chwili trwają prace nad migracją systemy składowania zasobów, składów oraz przedmiotów do nowej bazy danych. Jest ona bardziej niezawodna, szybsza i umożliwia buforowanie danych, co ma wpływ na poprawę szybkości przepływu informacji i rozwiązuje wiele problemów.

A czego mogą spodziewać się gracze w marcu? Zacznijmy od tego, że Gloria Victis doczeka się w końcu nowych animacji, a także ulepszona zostanie synchronizacja. W tej chwili trwają ostatnie testy wewnetrzne związane z tymi systemami, aby upewnić się, że zmiana ta nie spowoduje żadnych większych problemów.

Oprócz tego ekipa Black Eye Games pracuje nad kolejnym powiększeniem istniejącego świata, questami, a także pewną niespodzianką, która ma zostać ujawniona w niedługiej przyszłości – czyżby w końcu postać żeńska? 😀

Jedno jest pewne – marzec zapowiada się bardzo interesująco dla fanów Gloria Victis.