Mimo obaw o jakość BLESS Online, studio NeoWiz ma w planach samodzielnie wydać tą grę na Zachodzie.

Jakiś czas temu poinformowałam Was o tym, że anulowano umowę pomiędzy Aeria Games/ Gamigo, a studiem NeoWiz na wydanie Bless Online w Europie. I mimo, iż były to bardzo złe informacje, to wygląda na to, że twórcy mają jednak w planach wydać ten tytuł w naszym regionie.

W oświadczeniu przesłanym portalowi MMORPG.com, studio NeoWiz potwierdziło, że prace nad poprawieniem jakości tworzonego przez nich MMORPG, były jedną z przyczyn opóźnienia w wydania tej gry na Zachodzie.

NeoWiz Bless Studio pracuje nad ulepszeniem walki i wydajności gry, ale zorientowaliśmy się, że potrzebujemy więcej czasu na osiągnięcie zadowalającego nas poziomu. Ten dodatkowy czas nie był zgodny z założeniami biznesowymi Aeria Games.

Po tym jak anulowaliśmy nasz kontrakt z Aeria Games, musicie być ciekawi przyszłości Bless w regionie EU/NA. Fani z regionu EU/NA są dla nas bardzo ważni, więc zobowiązujemy się do dostarczenia tej gry bezpośrednio Wam. W przyszłości z pewnością zagracie w ulepszoną wersję Bless Online.

Z tego krótkiego komunikatu wynika, że studio NeoWiz nadal pracuje nad udoskonaleniem tego tytułu i być może w niedalekiej przyszłości zacznie szukać nowego wydawcy, lub też wyda tę grę samodzielnie.

Niby jest to dobra wiadomość, ale oznacza ona także, że w BLESS Online zagramy najwcześniej w 2018 roku. O ile nie później…