„Nie sztuką jest nawrzucać na siebie efektownych świecidełek,  ale żeby wyglądać gustownie i z klasą, jak w życiu.”

Zefirus Proximus, ranger

Jeszcze 2 lata temu, dla postaci z najwyższym levelem trudno było dopasować odpowiedni strój by w miarę dobrze wyglądała. Dlaczego? Otóż nie było wtedy tzw. appearance slot’ów. Na obecną chwilę możemy nosić w tym samym momencie armor który podnosi nam staty, jak również ten co poprawia nam wygląd naszej postaci.

Od czasu wprowadzenia przez SOE appearance slotów, słowo Moda w świecie Norrath nabrało nowego znaczenia. Już nie zobaczymy (przynajmniej mam nadzieję) postaci biegającej w żółtych spodniach, filetowej koszuli i czerwonych butach, lecz teraz prawie każdy stara się by jego postać wyglądała zgodnie z obowiązującymi trendami. Należy tylko pamiętać o jednej zasadzie, mag nie jest w stanie włożyć do appearance slot’a armoru z płyty, chaina i skóry, natomiast klasa grająca w zbroi płytowej jest w stanie włożyć wszystkie rodzaje armor’a, no chyba że pisze wyraźnie na nich iż są tylko dla magów bądź lekarzy. Te same zasady obowiązują klasy w chainach i skórach. Ale nie ma się co martwić. Na obecna chwilę jest wiele zbroi cloth, która imituje plate, i na przykład możemy zauważyć biegających gdzie nie gdzie magów w ciężkiej płytowej zbroi… to tylko złudzenie.

Są różne sposoby zdobycia ciuszków do appearnce slotów. I tak:

1) crafter – tailor, armorer i inni crafterzy posiadający sezonowe przepisy na ciuszki do apperance. Oczywiście jeśli chodzi o tailora i armora to wybór jest olbrzymi. Wszystkie tworzone przez nich szmatki, komplety skórzane, chain’y oraz płyty możemy użyć do tworzenia naszego wizerunku. Jeszcze w starych zamierzchłych czasach gdy nie mieliśmy tyle rzezcy do wyboru tailor tworzył (i może tworzyć do tej pory) specjalne ciuszki wyglądające tak samo, lecz różniące sie kolorami. Oczywiście każdy crafter jest w stanie stworzyć nam komplet ciuchów na różne święta, chociażby Boże Narodzenie czy też inne okazje.

Xanthippe ubrana w set Sinister z przepisów dostępnych w Haloween.
Xanthippe ubrana w set Sinister z przepisów dostępnych w Haloween.

Jedna z najpopularniejszych robe tworzonych przez tailora.
Jedna z najpopularniejszych robe tworzonych przez tailora.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o rzadko spotykanych teraz setach klasowych z przepisów oraz materiałów wypadających z mobków w Deathfist Citadel.

2) frakcje – w Everquest mamy wiele frakcji do wyboru. Chociażby w każdym mieście u city merchanta  można dostać ciuszki odpowiednie dla danego miasta. Jeśli jesteśmy crafterem, możemy dodatkowo zdobyc frakcje u naszego stowarzyszenia rzemieślników. Ciuchy z frakcji zazwyczaj są zrobione na level 1, jednakże mogą mieć inne obwarowania, jak np. zakupuje się je za status, bądź gildia musi mieć odpowiedni level.

Nayati w robe zakupionej w Neriak (40 tys frakcji).
Nayati w robe zakupionej w Neriak (40 tys frakcji).

Postacie, które wolą podróżować po świecie Norrath a nie siedzieć w miejscu i crafcić, mogą zdobyć również wiele różnych ciuchów do wyglądu poprzez wyrabianie sobie frakcji z zamieszkującymi je ludami, chociażby w Moors of Ykesha.

Natomiast crafterzy, po zrobieniu frakcji z Far Seas Supply Division, mogą zakupić sobie ciuchy na Isle of Mara, które są dostępne tylko dla nich a do tego posiadają staty przydatne w craftowaniu (np. + 5 scribing, itd). Warto również dodać, iż prócz ciuchów, mogż również kupić sobie z tej frakcji jednorożce jako mount’y do poruszania się po świecie Norrath…

3) Marketplace to niedawny dodatek SOE do gry. Opisywałam już marketplace, ale przypomnę, że za wirtualne pieniądze Station Cash (500SC=5$) możemy zakupić coraz większą ilość itemów do wyglądu jak i do domu. Anselmowi, tak bardzo spodobało się stamtąd nakrycie głowy, że sobie je kupił i cały wizerunek dopasował właśnie do niego.

anselm1

Parę dni temu dodano zupełnie nowy item do Marketplace: hełm legionisty.

vivid-legionnaire

Zastosowano w nim po raz pierwszy nowy szkielet (czy coś tam nowego związanego z projektowaniem – nie znam się na tyle by to wyjaśniać) i dlatego zupełnie inaczej będzie on wyglądał na różnych rasach dostępnych w grze, np. na Sarnaku wygląda tak:

centauri-sarnakJak widać również na pysku sarnaka pojawia się armor i całość ma bardzo oryginalny wygląd.

Oczywiście w Marketplace jest wiele innych przedmiotów do wyglądu i jeśli przejrzycie moje poprzednie posty to z pewnością je znajdziecie.

4) LoN czyli Legends of Norrath – karty dostępne w grze. W kartach tych mamy tzw. loot karty, ktore możemy wymieniać na różne itemy, jak i ubiór – w zależności oczywiście od karty. Najwięcej w LoN mamy kart na różne płaszcze oraz czapki. Z pewnością więcej możecie dowiedzieć się o tych itemach z mojego wcześniejszego posta.

Feather Cloak który dodatkowo może nam dawać iluzję niedźwiedzia.
Feather Cloak który dodatkowo może nam dawać iluzję niedźwiedzia.
Klasowe nakrycie głowy wardena, w wersji z LoN dostępnae dla każdego.
Klasowe nakrycie głowy wardena, w wersji z LoN dostępne dla każdego.

5) loot z mobków – oczywiście po zabiciu mobka, i mam na myśli nie tylko namedy, możemy dostać skrzynkę w której odkryjemy ciekawy item mogący nam pomóc w kreowaniu naszego wizerunku.

czerwona-robebiala-robe

I parę innych przykładów jak można ciekawie skomponować swój ubiór:

Palladyn mający na sobie helm z Cavern of The Afflicted, shouldersy z Lower Corridors i treasured zbroje (nie pamiętam skąd). Oczywiście podbny wygląd możemy stworzyc uzywając zbroi oraz helmu z Marketplace i pauldron jako loot karty z LoN.
Palladyn mający na sobie helm z Cavern of The Afflicted, shouldersy z Lower Corridors i treasured zbroje (nie pamiętam skąd). Oczywiście podobny wygląd możemy stworzyć używając zbroi oraz helmu z Marketplace i pauldron jako loot karty z LoN.

Kinya nosząca Gi - Cuirass of the Connoiseur, nagroda z questu.
Kinya nosząca Gi - Cuirass of the Connoiseur, nagroda z questu.

Jeśli chcecie pobawić się swoim „image”, to możecie na stronie RPGFashion zobaczyć jak wygląda sporo rzeczy wartych noszenia w appearance slot, a w bazie poszukac gdzie wypadają interesujące was itemy. Oczywiście możemy również obserwować innych graczy i gdy zobaczymy coś fajnego, zerknąć z bazach skąd to jest. Pamietajmy również o tym iż mozemy „przymierzyć” te ciuchy i zobaczyc jak będziemy w nich wyglądąć (zexaminować postać, a potem ctrl i kursor na danym przedmiocie) Nie oszukujmy się – nie każdej posatci wszystko pasuje, np. taki froglok jak bardzo musi się namęczyc aby dobrze się ubrać.

A teraz, na dokładkę rzecz o której zapomniałam wspomnieć, a która pojawi się w najblizszym GU. Otóż dodane zostaną NOWE appearance sloty, tym razem na broń!! Tak, tak Panowie i Panie… Ilez to razy examinowaliśmy jakąś broń i zachwycalismy się jej wyglądem żałując ze jest gorsza od naszej i nie możemy jej nosić, a tak fajnie by wyglądała przy naszym boku… Otóż te czasy się skończą! Teraz w końcu będziemy mogli nosić broń, która nam się podoba. Będzie tylko jedna zasada – jeśli używasz broni slashing to też taki sam rodzaj musisz miec w appearnce slot, to samo dotyczy piercing i crushing.

To będzie fajny żart, furia z kosą...
To będzie fajny żart, furia z kosą...
Poprzedni artykuł„Pod Wesołym Smrodziejem” *****, czyli Guild Hall cz.2
Następny artykułNiespodzianki w Lavastorm…