… czyli post na „specjalne życzenie” zawierający spis tych wszystkich skrótów jakie mamy po zalogowaniu do Everquest i przed tym jak coś tam „namodzimy” w Opcjach Gry 🙂

– po wciśnięciu L – mamy do wyboru:  Racial Traditions, Character Traits,  Specialized Training czyli spell’e które możemy wybrać na Master II, oraz drzewka umiejętności na których możemy wydawać punkty AA.

-pod literką I – ukrywa się nasze Inventory okno, w którym możemy zobaczyć w co jesteśmy ubrani, pieniążki oraz nasz torby bądź skrzynki, a jeśli naciśniemy dodatkowo Shift +PrintScreen to będziemy mieć screenshot tylko naszej postaci.

P jak Persona – znajdziemy tu nasze statystyki, skill’e, frakcje, timer’y na zony oraz opcje osobiste, takie chociażby jak:

  • pokazywać nasz piękny gildiowy płaszcz czy też nie?
  • normalna postać czy też przybrać jakąś iluzję?
  • a może pokazywać łuk zamiast tarczy?
  • oraz wykaz wszystkich tytułów jakie posiadamy.

K jak Knowledge Book czyli cała nasza wiedza. Znajdziemy tu 3 lub4 zakładki:

  • Abilities – czyli wszelkie nasze zdolności również te zdobyte z drzewek AA
  • Spells and Combat Arts – wszystkie nasze spell’e i combat arty oraz poziomy na jakich je znamy. Ja osobiście jeśli czegoś szukam segreguje je wg level’a i w poprzek, no ale z pewnoscia każdy z nas ma swój własny system 🙂
  • Tradeskill – czyli abilities które zyskujemy wraz z podnoszeniem naszego level’a jako craftera. Kiedys były przydatne, gdyż należało używać te abilities zgodnie z levelem i samemu kontrolowac czy na hotbarze mamy te właściwe. Kilka miesięcy temu nastąpiła zmiana w okienku craftowania i zdolności crafterskie są automatycznie wymieniane na nowe.

N kompletnie nie kojarzy mi się z przepisami crafterskimi, ale właśnie pod tą literką je znajdziemy.

J jak Quest Journal  w którym możemy sprawdzić jakie questy mamy, jakie skończyliśmy oraz jakie kolekcje aktualnie zbieramy (a jest ich zdecydowanie za dużo!!). Mając otwartego brokera, wystarczy naciskać na ikonki brakujących nam kolekcji w naszym Journal’u, by automatycznie pokazywały się w oknie brokera – znacznie ułatwia to poszukiwanie kolekcji 🙂

Alt +W pokazuje nam wszystkie domyślne cele (NPC’e, budynki) jakie mamy w danej zonie. Po wybraniu jednego pokaże nam się świecąca linia prowadząca do danego miejsca lub NPC’a.

M jak Mapa – otwiera mapę obecnej zony. Jeśli nie ma mapy dostępnej dla danej zony, otworzy się ona na mapę miasta bądź świata. Mapy miast mają mgłę w rejonach w których nie byliśmy, ale możemy  ją wyłączyć jeśli chcemy. Pozostałe zony mają ciemną mgłę w rejonach w których nie byliśmy, która zniknie nam tylko wtedy jeśli odkryjemy te rejony.  Jeśli używamy EQ2Map interface to już kompletnie inna bajka…

– po naciśnięciu U pokaże nam się okno gildiowe. Jeśli natomiast nie jesteśmy jeszcze w gildii, to zobaczymy wykaz max 15 rekrutujących gildii, łącznie z krótkimi informacjami o tejże gildii.

– pod O znajdziemy wszystkie emotki oraz miejsce do robienia własnych makr.

-wpisując /lon albo /tcg  automatycznie otworzy nam się strona startowa Legends of Norrath, czyli karcianki.

– wciśnij Y jeśli chcesz dodać kogoś do listy przyjaciół, bądź osób ignorowanych jak również znaleźć graczy przy pomocy różnych kryteriów. Można dodać krótkie komentarze przy nazwach danych postaci, aby nam się nie myliły, np.: Drisnil – alt Ahazula.

/ pozwoli ci sprawdzić kto znajduje się w danej zonie.

Alt+O przeniesie się prosto do opcji gry, gdzie możemy ustawić sobie np.: klawisze skrótów, dźwięk, modele (Soga czy normalny), itd.

Alt +Z – otwiera nam okno lockout’ów do zon grupowych jak i rajdowych

/claim pozwala nam sprawdzić jakie nagrody dostajemy grając w grę ( np. za 3mc gry, rok, za zakup dodatku, itd) jak również tu znajdziemy wszelkie itemy z LoN, które chcielibyśmy mieć w grze.

– wpisując /help lub /petition dostajemy się do bazy informacji wewnątrz gry. To tu znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań już uprzednio zadanych przez innych graczy, jak również możemy wysłać petycję, jeśli np.: coś nam się nie zgadza, nie zaliczyło quest’u, loot’neliśmy przypadkowo przedmiot, którego nie powinniśmy, jak również zmianę waluty płatności, czy też przeniesienie naszej postaci na inny serwer.

/bug – pozwala nam zgłaszać zauważone błędy w mechanice gry, popsute questy, itd.

/camp pozwoli nam przenieść się do opcji wyboru postaci po 20 sek.

/quit automatycznie przenosi nas do ekranu wyboru postaci.

/camp <nazwa postaci> pozwala nam przelogować się bezpośrednio na tą postać, pomijając ekran z wyborem postaci.

A teraz chwila przyjemności dla wytrwałych… Zobaczmy jak doszło do tego, że musimy uwolnić Najenę z więzienia w Ward of Elements, czyli nowy film SOE promujący zonę x2 w Lavastorm…

httpv://www.youtube.com/watch?v=xcN3Em5toOU

Poprzedni artykułTrofea i inne bzdurki…
Następny artykułStrzała Ognia I, II, III…. oraz Hurrraaa, będzie Imprezka!!!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zefir

dobry temat, sam chcialem to zaproponowac. musze poszperac w wolnej chwili, to znajde jeszcze raz wiecej przydatnych skrotow gry.