Dawno, dawno temu zaprzyjaźniony lekarz mógł wyczarować innej postaci najprostsze jedzenie i picie i to nam wystarczało, bez względu na to czy mieliśmy zamiar zając się robieniem questów czy też craftowaniem. Te czasy jednakże dawno już minęły, a wybór jedzenia i picia jest w tej chwili może wywrzeć duży wpływ na np. nasz dps czy też power regen. Jednakże jest tyle różnego jedzenia i picia w grze, więc skąd wiemy, że właśnie to jest dla nas właściwe?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że statystyki z pożywienia z wyższych leveli niż nasza postać będą skalować się do levelu naszej postaci.

Można używać żywność z dużą różnicą leveli, ale i tak nie zobaczymy takich samych statystyk jak oryginalnie posiada ona po wytworzeniu.  Osobiście, szczególnie przy levelovaniu postaci, polecam jedzenie i picie z poziomu wyższego niż nasz obecny level. I tak, gdy mamy level 33 to można używac pożywienia nawet z levelu 80-go, gdyż staty na będą się podnosić w miarę zwiększania level’a. Natomiast jeśli użyjemy jedzenie z levelu 30-go, to statystyki na nim nie zmienią się podczas gdy nasza postać będzie „rosła”.

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze pożywienia dla naszej postaci jest czas konsumpcji. Oczywiście im dłuższy tym rzadziej będziemy musieli odnawiać nasze zapasy. Należy zauważyć tylko, że do zrobienia pożywienia 5-cio godzinnego provisionerzy zużywają najwięcej materiałów i najczęściej najdroższych, więc i takie jedzenie nie należy do najtańszych. Dla sknerów polecam przejrzeć jedzenie i picie o ciut krótszym czasie trwania, jednakże zdecydowanie tańsze co w rezultacie pomoże Wam zaoszczędzić platynki.

A teraz auto-konsumować czy nie? U każdej nowej postaci jest ta opcja włączona, co powoduje, że gra automatycznie pobiera nam pożywienie jeśli jest ono włożone do slotów. To od nas zależy czy chcemy by nasza postać zużywała jedzenie, czy też nie mamy zamiaru robić nic gdzie byłyby nam potrzebne te extra staty z pożywienia np. harvesting. Aby wyłączyć / włączyć tę opcję wystarczy na slocie jedzenia/ picia nacisnąć prawym przyciskiem myszki i wybrać to co nas interesuje. Tylko należy pamiętać o tym, że należy skonsumować „ręcznie” pożywienie zanim pójdziemy na wojnę z jakimiś mobkami aby mieć korzyść z naszego jedzonka.

Wraz z dodatkiem ROK przedstawionych zostało wiele nowych przepisów dla provisionerów. Niektóre jedzenie/ picie mimo że krótkotrwałe, to ma świetne staty jak np. może nam podnieść spell damage czy też dodać sporo punktów życia (pomocne przy AOE). Ja osobiście używam długoterminowe jedzenie na co dzień, natomiast na ciężkie walki (np. Avatary) zamieniam na krótkotrwałe, ale które znacznie bardziej wpływają na moje statystyki.

Poniżej linki do wykazu pożywienia na kolejnie tiery, co znacznie może ułatwić nam zakupy:

T8 (level 80)

T7 (level 70)

T6 (level 60)

T5 (level 50)

T4 (level 40)

T3 (level 30)

T2 (level 20)

T1 (level 10)

A z najnowszych doniesień z pola walki z GU52, to zapowiedź, że najbliższe GU będzie zdecydowanie większe od GU51. Czas pokaże…