I absolutnie nie chce nikogo straszyć tym tytułem. Nie są to zmiany typu: zmiana linii czy abilities itd, ale najprawdopodobniej w GU52 zobaczymy zmianę w  sposób jaki będziemy zarabiać AA.

Wielokrotnie był podnoszony temat na forum SOE, że gracze mają problem  z uzyskaniem 200 AA gdyż jest zdecydowanie za mało questów. Jakież zdziwienie nastąpiło, gdy Aeralik wspomniał, że być może adventure xp będzie bardziej dostosowane do zamiany na AA xp.

W tej chwili w grze istnieje wiele sposobów na zdobycie AA takich jak np.: zabicie namedów, questy, kolekcje, disco czy też zdobycie odpowiednich przedmiotów (tzw. rare treasure), które również dają AA. Jednakże wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż nie ma to jak AA zdobyte z questów. Ponieważ w TSO AA wzrosło ze 140 do 200, nie jest łatwo uzyskać ten maksymalny level. Oczywiście najłatwiejszym sposobem okazało sie mentorowanie postaci niskolevelovych i robienie questów, które nas ominęły.

Przeciwnicy zmian jak zwykle zaatakowali, twierdząc, że gra będzie zbyt łatwa i że możemy zobaczyć coś co działo się w EQ1, czyli ludzi stojących godzinami w jednej lokacji, w której popuje się sporo mobów, tak by mogli pullnąć od razu kilkanaście i zdobywać łatwe AA właśnie w ten sposób. Na co Aeralik odpowiedział:

I would disagree that this is making the game easymode.  People are going through all sorts of strange methods to get to 200aa that we never intended.  The progression from achievement experiences hasn’t changed since it’s introduction with KoS and the initial curve.  As a result of that, level 199 to 200 is almost like doing 79-80 twice by grinding.  We wanted some difficulty in going to 200 so that we didnt repeat RoK where you got to 80 the same time you got to 140 but this is on the excessive side.  Changing it so that someone who runs a dungeon real quick gets 10-15% aa plus a mission bonus just lets you use the current content properly as a source of advancement. You can still go do those gray quests in old zones if you choose but having the option to advance through the current content should be the preferred method.”

I jakże to prawdziwe, im bliżej 200 AA tym większy ból w zdobywaniu tegoż doświadczenia. No i niestety wielu ludzi nie ma drugich kont aby założyć sobie nowego alta i robić questy na niskich levelach. Natomiast przez „all sorts of strange methods” pewnie miał na myśli robienie Icy Keep praktycznie non-stop przez cały Frostfell event, gdyż każdorazowe ukończenie tej zony dawało 4% AA 🙂

Także już w następnym GU zobaczymy zmiany w zarabianym AA na wyższych levelach. Zgodnie z zapowiedzią Kiary GU52 pojawi się na serverze testowym ok 18go maja, więc pewnikiem nie zobaczymy go szybciej jak w czerwcu na naszych serverach.

Z innych rzeczy to ta, że w sobote UPC zawiodło mnie (jak i wielu innych ludzi) na całej linii i pozbawiło internetu na cały dzień. Jedyny mój wolny dzień od rajdowania, kiedy mogłabym pobiegać na latach i dupa blada… Ale byłam wściekła.

Poszłam za to do kina na mojego ukochanego Star Treka i powiem szczerze… DAWNO SIĘ TAK ŚWIETNIE NIE BAWIŁAM!!!

Pół kina śmiało się jak Pavel Andrijevich Chekov, próbował zalogować się do systemu mówiąc: „łiktor, łiktor, najty fajw”. Kapitalny film, świetna akcja, rewelacyjne efekty i mnóstwo śmiechu. Prawdziwa gratka dla fanów Star Treka. Scotty jest prześmieszny a McCoy pasuje jak ulał.  Młody Kirk jak na niego przystało to buntownik, a Spock próbuje być 100% Volkanem. Po prostu wszyscy marsz do kina na Star Treka, bo w domu nie będziecie się tak świetnie bawić!! 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=N6sUpSOC1pE

httpv://www.youtube.com/watch?v=2yrdEe95Hs0Poprzedni artykułMandate…
Następny artykułJesteś tym co jesz i pijesz…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Władca Smrodu

phii star trek , nie ma jak SW 🙂