Nowy Live Event zawitał na serwer testowy i znów jestem szczęśliwa, gdyż wraz z nimpojawią się nowe meble do domków. Ja wiem, mam fioła w tym względzie, no ale cóż:

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,
a ja w domu mam Pikielka, Everquest’a oraz psa!”

Z tego co pisze Domino jest to Event, który będzie pojawiać się raz na rok na określony czas, czyli tak samo jak inne Eventy powiązane z określonymi świętami. Więc questy będą dawać gnomy, które pojawią się w Norrath i oczywiście trzeba znać ich język. Żaden z questów nie wymaga bycia tinkererem. O ile dobrze rozumiem zamysł, to tinkererzy będą mogli zakupić książki z przepisami by móc zrobić przedmioty z eventu. Natomiast ci, co nie mają z tinkieringiem nic wspólnego, będą móc kupić te same przedmioty od merchantów za „śrubki”, czyli shardy powiązane z tym eventem. Główne miejsca eventu to Baubbleshire, Temple Street i Gnomeland Security. Event pojawi się również we wszystkich zonach startowych, głównych placach miejskich oraz innych miejscach, w których pojawiają się gnomy (czyli Bonemire, Solusek’s Eye czy Moors of Ykesha).

Nagrodą za skończenie wszystkich questów przez tinkerera na maksymalnym levelu, będzie tytuł Master Tinkera wraz z petem, który (jak na razie na teście) zadaje niezły damage 🙂 Z tego co ludzie piszą trzeba będzie go mieć i tyle. Hmm… no Kinya jest tinkererem… Ma AŻ 8 pkt i wychodzi na to, że będzie musiała przestać się obijać i zdobyć jeszcze 392…

Ok, czas na zdjęcia przedmiotów, które będzie można kupić od merchantów.

tinkerfest1

TAK TAK!! Pojawią się nowe „divider’y”, czy też po polsku: podzielniki do pokojów w kolorze szarym (carbonite) oraz zblizonym do złotego (rusty) – widoczne na obrazkach.

Od lewej do prawej na obrazku widać: Tinkerer’s Ornate Chair, Tinkerer’s Piezoelectric Sconce (nad łóżkiem), Tinkerer’s Bed, Red Clockwork Lamppost (dostępne także w zieleni), Tinkerer’s Mechanokinetic Sconce, Rusty Tinkerer’s Lantern, Tinkerer’s Short Bench (pod latarnią), Tinkerer’s Bookcase.

I kolejny set:

tinkerfest2

I znów od lewej do prawej: Small Tinkered Lamppost, Tinkerer’s Round Table, Green Mechanical Lamppost (również w czerwonym kolorze), Tinkerer’s Worktable, inkerer’s Mining Lantern (na stole) and Large Tinkered Lamppost.

Jedyna zła wiadomość, że oba eventy przeze mnie opisane nie pojawią się wraz z GU52, ale będą dodane „kiedyś tam” w bliżej nieokreślonym terminie…

Kolejna rzecz, która pojawiła się na serwerze testowym po ostatnim updacie a dotyczy GU52 to ta, że będzie można ulepszyć armor dostępny w Ward of Elements. Za dodatkową opłatą, z tego co wiem to 15 shardów i parę platyn, będzie to robiła Awnya Infernoblaze w dokach Lavastorm. Każdy ulepszony item dostanie dodoatkowy bonus do spell’a, heal’a czy też combat artów. I tak na przykład kolczyk z +45 do spell po rozmowie z  Awnya będzie mieć +75 do spella i dodane kilka extra punktów życia. Oczywiście różnie można to postrzegać. Jedni się cieszą bo każde nawet małe ulepszenie pomaga w walce czy tez leczeniu, inni narzekają jak to w życiu bywa. Pamiętajcie jednak że adorment fabledowy na T8 dający +30 spell kosztuje prawie 50 platyn u broker’a, więc może warto zainwestować parę shardów i zaoszczędzić platynki 🙂


Poprzedni artykułProce…
Następny artykułGU52 zbliża się wielkimi krokami…