…a konkretnie to event ten będzie dostępny od piątku 24-go lipca do 3-go sierpnia.

Oczywiście w całym Norrath zobaczymy świętujące gnomy, ale najwięcej ich znajdziemy w Baubleshire, Temple Stret, Steamfont Mountains, Solusek’s Eys, Bonemire czy też Moors of Ykesha. Rozbawione gnomy zawitają również do Gorowyn, Kelethin i Neriak. Ważne jest aby przed próbą rozmowy z gnomami, znaleźć czas i postudiować trochę (czyt. kupić) gnomski bo bez niego ani rusz. W każdej z tychże wymienionych zon, znajdziemy również teleporter, który  to z pewnością będzie bardzo przydatny dla niskolevelowych postaci i przeniesie nas bezpośrednio do Gnomeland Security.

Przez cały okres trwania eventu będziemy mogli znaleźć na ziemi coś co wygląda jak shiney tylko, że oznaczone będzie „!” Podnosząc te wykrzykniki, znajdziemy Shiney Tinkerfest Cogs, które będą nam potrzebne do handlu z gnomami oraz do ewentualnego crafcenia rzeczy dostępnych z książek crafterskich, a jest ich całe mnóstwo!

Oczywiście gnomy mają dla nas również parę zadań (czyt. questów). Jak już dotrzemy do Gnomeland Security w Steamfont Montains to Didyma (-576, 170, 999) zaoferuje nam 2 questy. Jeden to powtarzalny „Tinkerfest Cheer”, który nagradza nas petem do domu oraz napojem, który spowoduje u nas radosne machanie i podskakiwanie jak będziemy biegać. (hmmm… czyżby coś z procentem??)

Drugi quest, to malutki queścik crafterski „Friendly Competition” do którego musimy mieć lvl 2 artisan. Polega on na zebraniu części do płaszcza  w całej zonie a potem wycrafcenie właśnie tegoż właśnie płaszcza. No i więcej questów nie ma, no chyba że natrafimy na guide’a, który będzie oferował jakieś extra questy związane z tym eventem.

Tak jak wspominałam za Shiney Tinkerfest Cogs będziemy w stanie od merchanta kupić mnóstwo różnego rodzaju itemków. Pewną nowością jest to, że będą w formie inactive (nic nie będzie się ruszać) oraz active (śrubki będą się ruszać). Większość tych itemów, będzie mogła również być wytwarzana przez crafterów, ale część jest dostępna tylko u merchanta.

Gear1

TinkRegulatotron

 Również te Shiney Tinkerfest Cogs będą potrzebne crafterom do wytworzenia itemów dostępnych z książek: „Master Tinker’s Companion Blueprints 1.0” (lvl 400 tinkering) oraz „Tinkerfest Blueprints 1.0” (lvl 100 tinkering). No i tu mam lekko przesrane, nie mam tinkerera ;( Tzn mam jednego w domu, niby w pełni wykwalifikowanego, ale jak ja mam go zmusić do craftu? Hmm… może piwo żywe pomoże 🙂

Obie knigi niestety są no-trade a wycrafcenie 1 przedmiotu pochłania 10 śrubek.

CarboniteDivider

TinkChest

 

Ci co zakupią książkę „Master Tinker’s Companion Blueprints 1.0”, będą w stanie wycrafcić no-trade scrolla, z którego to będą mogli przywołać osobistego peta.

Zreszta pet ten, ale w wersji domowej, będzie równiez dostępny po zebraniu purpurowej kolekcji widzianej przez wszystkich bez żadnych dodatkowych itemów 🙂

Poprzedni artykuł14.07 patch
Następny artykułŚrubkowi maniacy łączcie się!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

No dobrze, to ja pocrafce w ten weekend 😀