… opcja STREAMING CLIENT, czyli możliwość ładowania plików w czasie jak gramy! (przynajmniej ja to tak rozumiem…)

Dotychczas, gdy chcieliśmyrozpocząć swoją przygodę z EverQuest2 trzeba było ściągnąć około 10gb róznego rodzaju plików. Wiele osób to odstraszało i rezygnowali nawet z trial’a. Inne, nowsze MMO, wszystkie mają już tak skonstruowane triale, ale tylko triale. W Everquest 2 będziemy mogli wybrać tę opcję dla całej gry!

Zgodnie z informacją Rothgar’a streaming client jest już do ściągnięcia i do testowania na serwerze testowym. W tej chwili cała ekipa SOE oczekuje z niecierpliowścią naszych komentarzy. Wiadomo już teraz, że należy mieć ostatnią wersję Flash i że czas od momemtu ściągnięcia nowego klienta do wejścia do gry (wraz z tworzeniem postaci) to maksymalnie 30 minut!

Oczywiście, po tym jak już Streaming client przezyje testy (bo mam nadzieję, że przeżyje) i pójdzie na Live serwery, będziemy mieć możliowść wyboru pomiędzy starym Klientem a jego nową wersją.

Zaskakujące jest jedno zdanie Rothgar’a, że Streaming client jest potzrebny do najnowszej agresywnej kampani działu marketingu! Agresywna kampania w wykonaniu SOE?! Tego jeszcze nie grali. Pożyjemy i zobaczymy. Jedno jest pewne, kiedy już na live serwerach pojawi sie Shader 3.0 a do tego dojdzie Steraming client, ta gra zmieni swoje oblicze…

Poprzedni artykułCo się kryje we mgle?
Następny artykułOj dzieje się, dzieje…